Tecim Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de mehabetli değil sonuç’, yegâne buluştukları yasakçı o”

Ticaret Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin bile kebir değil akıbet’, yegâne buluştukları dideban o”

BİTLİS – Ticaret Bakanı Mehmet Muş, altılı masayı eleştirerek, “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de önemli değil serencam’, tek ortak noktaları, buluştukları bekçi o. Bunun haricinde buluştukları benzeri saha bulunmayan. Böyle tıpkısı siyaset tamam mu” dedi.

Sabah saatlerinde Bingöl’den helikopterle Bitlis’e mevrut Vekil Muş, evvel adına Bitlis Valiliğini konuşma etti. Ardından öğretmenevine güzeşte Nazır Muş, burada sanayiciler ve tatmin önderleri ile kahvaltıda tıpkı araya geldi. DOĞRU Parti Bitlis İl Başkanlığı’nı üstelik görüşme fail Muş, DOĞRU Tümen MKYK üyeleri ve kesim milletvekilleri ile “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programında partilerle buluştu. Burada gazetecilere açıklamalarda kâin Icra Vekili Muş, “1. OSB dolmuş, ikincisinin hazırlıkları başlamış. Yatırımlar akın akış Bitlis’e geliyor. Haddinden Fazla mufassal sürmez, çokça bodur tıpkısı süre sonraları dış satım listesinde Bitlis’in ismini duymaya başlayacağız. Bu şehir, bu potansiyeli ortaya koyuyor. Bu site insanıyla, birlik doğası ve tarihi değerleriyle, mutfağı, girişimcileriyle bayağı Maşrık Anadolu’daki ayn bebeklerimizden ayrımsız tanesidir. Bu bölgede uyguladığımız motivasyon politikaları, huzurun üretim edilmesi, asayişin sağlanması, insanların birbiriyle ilişkileri, insanların geleceğe dayalı umutlarının yeşermesi, geleceğe dair umutlarının yer dinç olduğu noktaya çıkması bu gelişmeyi ortaya koyuyor” dedi.

Icra Vekili Muş şöyle bitmeme etti:

“Ülkemiz, 20 yıldır DOĞRU Tümen ve lideri vasıtasıyla yönetiliyor. Mukayese ettiğiniz antlaşma dahi kip çokça hizmet bu ülkeye kazandırıldı. Ekonomisi 1 trilyon dolara geldi. Aut ticaret hacmi 750 milyar dolara geldi ve Avrupa’nın sınırlanmış iri ekonomilerinden biri haline geldi. Bu, bizim üzere ehliyetli değil. Bundan Sonra ikinci yüzyılın inşasını yapacağız. Haddinden Fazla daha iri bütünleşmiş endüstri tesislerini, iki dolaşma ilk açılışını yaptığımız Türkiye’nin otomobili gibi nazik sanayi tesislerini Türkiye’ye vermek için uğraşacağız. Aynı amacımız var; Bitlis’in, bölgenin ve Türkiye’nin refahını yükseltmek, sahn standartlarını yükseltmek. İnsanların henüz adamakıllı, henüz mutlu aynı ülkede yaşamını seçmek istiyoruz. Yararsız tartışmalarla, kavgalarla, gereksiz gündemlerle Bitlis’in, bölgenin, Türkiye’nin gündemini esir etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Emtia ve enerji fiyatlarından kaynaklı bire bir yükseliş var”

Pandemi sonrasında mal ve enerji fiyatlarında yaşanan yükselişe değinen Muş, “Emtia ve erke fiyatlarındaki inanılmaz artışlar bütün dünyayı etkilediği kabil bizleri de etkiliyor. Enflasyonda yükselmelere etmen oldu. Pahalılık haricinde Türkiye’birlikte yüce kazançlı dengeler çok sağlıklıdır. Erke fiyatındaki artışlar, mal fiyatındaki yükselişler hemen bizde değil, dünyada akıbet 40 yılın efdal enflasyonunu yaşatıyor. Hep ülkeler enflasyonu kontrol altına kabul etmek için tıpkı arayış, çaba içerisinde. Sistem farklı aynı yöntem uyguluyor. Kâh ülkeler hala taharri altına alamadı. Nedeniyle bu şerait altında mücadeleler veriliyor” dedi.

Enflasyonun umum dünyada yükseldiğini anlatan Vekil Muş, “Ben şurası söyledim; ‘Dönemimizde enflasyonu aldığımız yerden tek hanelere indirdik, pandemi bitene büyüklüğünde enflasyon Türkiye’de bir tane hanedeydi. Emtia ve erke fiyatlarından kaynaklı benzeri yükseliş var. Bunu saymadığımız antlaşma Türkiye’de enflasyonu kontrol altında tutmuş aynı tümen, iktidarız.’ Bunu kesip farklı yerlere çekmenin kimseye bire bir faydası bulunmayan. Vakit Kaybetmeden insanı küçültür. daha çok öz ikna etmek isterim ama elan çok rencide buyurmak istemiyorum. Yolumuza bakıyoruz” şeklinde konuştu.

“8 ayrı grubun tıpkısı araya geldiği aynı yerden buyruk menfaat mı, sokak”

‘Altılı Ganyan masa’yı eleştiren Muş, “Altılı Ganyan masada 2’si görünmeyen sekiz, belki birlikte dokuz partiler. Türkiye’nin gelişimi, Türkiye’yi ileriyle taşımayla alakadar benzeri sonuç bulunmayan. Dizge değişik farklı düşünüyor. Herkesin tek derdi var; Recep Tayyip Erdoğan. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de majör değil akıbet’, biricik eş noktaları, buluştukları yasakçı o. Bunun haricinde buluştukları tıpkısı vadi yok. Böyle bire bir siyaset olur mu? Biz siyaseti böyle yapmadık, yapmıyoruz, yapmayacağız bile. Siyasa milleti encam göndermek amacıyla sunulan bir uğraştır. 8 ayrı grubun benzeri araya geldiği aynı yerden buyruk menfaat mı, sokak. Dünya tek olmadığı büyüklüğünde çarkıt ve öngörülemez ayrımsız süreçten geçiyor. Türkiye, bu süreci yönetiyor. Şayet dalgalanmaları Türkiye’birlikte bu büyüklüğünde hissetmiyorsak bunun tıpkı sebebi var. Hükümetin hayat dolu olması, liderlerin bunu göğüslemesindendir. Yoksa bu hadiselerden çok henüz ağır sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Hava gücümüz de enflasyondan kaynaklı aynı nebze sakıt gibi ama bunu üç tekmil zait bu iktidardır. Yeniden geldiği içtima üstüne çıkaracak olan bu iktidardır. Endüstri sitesi, üretimlik, istihsal dışında bir gündemimiz namevcut. Bunları konuşuyoruz. İnsanların, bölgenin, Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Üreterek kaldırmak zorundayız. Üreterek Türkiye’ye döviz saplamak zorundayız. Gelecek Türkiye’nindir. İnşallah haziranda yapılacak seçimlerle yeniden çekinmezlik tazeleyerek Cumhurbaşkanımızı ve arkasında ruhlu duracak Meclisi seçeceğiz” diye konuştu.

Dere üstü tashih projesi çerçevesinde Bitlis’te hesaplı budun bahçesi yapım çalışmalarını inceleyici Bakan Muş, esnaf ziyaretinde bulunarak, Bitlis Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Share: