Telefoncu dükkanındaki arakçılık hatırat kamerada

Santral dükkanındaki hırsızlık hatırat kamerada

Lapseki Emniyeti cep telefonu hırsızına göz açtırmadı

ÇANAKKALE – Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde maskelenmiş ve eldivenli cep telefonu dükkanına giren M.B. polis aracılığıyla yakalandı. Bed tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Lapseki ilçe Güvenlik Müdürlüğü, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün faaliyete geçmesiyle insanların yol uğrağı noktası haline gelen ve gelişen ilçede güvenlik ve huzurun bozulmaması, arakçılık olaylarının yaşanmaması üzere çalışmalarına bilcümle hızıyla bitmeme ediyor.

Gelibolu ilçesinden Lapseki’ye gelen M.B., S.K’ya ilişik el telefonu satan işyerine maskeli ve eldivenli kendisine girdi. M.B. işyerinden çokça sayıda el telefonu ile elektronik cihazı çaldı. İşyeri sahibi S.K. cep telefonu dükkanında yaşanan arakçılık olayını Lapseki kaymakamlık Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Ekipler, kurnaz benzeri çalışma sürdürerek alıcı görüntülerini üstelik izleyerek hırsızlık olayını gerçekleştiren M.B’yi tayin etti.

Polis hırsızlık olayını gerçekleştiren M.B’yi ganimet motosiklet ile yakaladı. Gözaltına alınan kaba M.B. Emniyetteki işlemlerinin ardından atıf edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan hırsızlık olayını gerçekleştiren M.B’nin hırsızlık anına ait görüntülerde ortaya artık. Görüntülerde S.K’ya ilgili el telefonu dükkanına giren M.B. maskelenmiş ve eldivenli tıpkı şekilde dükkanda masaüstünde duran laptop ve cep telefonunu aldığı görülüyor. Şüpheli M.B. görüntülerde ayrıca dükkanda dolapları karıştırdığı ve elektronik çok sayıda cihazı aldığı görülüyor.

Share: