Tendürüst horozlar yıpranmamış sezona iddialı hazırlanıyor

Yıpranmamış sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde mücadele edecek olan Denizlispor, yeni zaman hazırlıklarını Teknik Mesul Gökhan Cins nezaretinde sürdürüyor.

Yıpranmamış sezonda Seçkin B Ligi’nde arka ortalık için savaşım edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Futbol Kulübü, Pendikspor Futbol A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile uğraş edecek.

Ligi ve kullanılmamış mevsim hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Ustalık Sorumlusu Gökhan Töz, yıpranmamış sezon hazırlıklarının gayet iyi geçtiğini vurguladı. Köken, “Şu esas kadar 34-35 antrenmana mümasil antrenman devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem da taktiksel anlamda yavaş yavaş toparlıyoruz. Kadro bu sene 20 takımlı kaçınan. Geçen yıl 36 mızıka karşılaşma oynanmış bir kütle vardı. Ama şimdi 20 takımlı ayrımsız kol var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz çift devreli lig usulü oynanacak. 18 karşılaşma oynanacak. Karşılaşma sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara göre kopya bir iki. Tabi bu füru hisse senedi çağında ne büyüklüğünde haddinden fazla maç oynarlarsa o büyüklüğünde iyi. Bu nedenle bu açığı tedarik maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma revan oyuncu bire bir elan dönmemeli”

Kullanılmamış sezon hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın serencam halini rüyet imkanı bulduklarını belirten Töz “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Zir yapılar şampiyon olma, yürek iktisap yerleri değildir. Zir yapılarda öncelikli meram A takıma bereketli oyuncular isnat etmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz aktör tamamlanmış aktör olarak A takıma gitmeli. Revan oyuncu aynı henüz gelmemeli” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: