Tenzili rütbeyi gururuna yediremedi! İlkokulda dansözlü eğlence düzenleyen meslek müdürü sınıf öğretmeni adına atanınca sorun açtı

Mayıs ayında, Nilüfer ilçesine vabeste Çalı Mahallesi’ndeki Çaltı İlkokulu’nda meydana gelen olayda ‘Hıdırellez’ ve ‘Anneler Günü’ için Meslek Ocak Birliği marifetiyle okulun konferans salonunda yapılan etkinlikte, çalgı aleti eşliğinde dansöz sahneye imdi. Bu anlar, etkinliğe katılan bazı kişiler eliyle el telefonu kamerasıyla kayda alınıp, sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin tepkilere sebep olması üzerine İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, tetkik ve yönetimsel anket başlattı. Soruşturma kapsamında ekol müdürü Ateşin Şahiner, görevden uzaklaştırıldı.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “İMAM HATİP” İDDİALARINA YALANLAMA

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise olayın mortocu hatip ortaokulunda gerçekleştiği yönündeki iddiaların uydurma olduğu belirtilerek, “İlimizdeki ayrımsız ‘İmam Dil Cambazı Ortaokulu’ karşı bazı marifet sitelerinde kayran alan haberlerle ait namına; habere laf olan olayın bahsi sabık okulda gerçekleşmediği, bire bir bölgede bulunan bambaşka bir ilkokulda gerçekleştiği belirleme edilmiştir. söz konusu okulun ekol aile birliği yoluyla vakit kaybetmeden kadınlara yönelik olarak ders dışı aynı zamanda gerçekleştirilen etkinlikle ilişik meslek yönetimi ve ekol sülale birliği karşı mukteza tetkik ve anket başlatılmıştır. Okul müdürü karşı görevden tenkil tedbiri uygulanmış olup, konu hakkındaki çalışmalar, bilcümle boyutlarıyla ve hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna nazikâne duyurulur” denildi.

GÖREVE İADE İSTEDİ

İl Milli Terbiye Müdürlüğü, Ateşin Şahiner’i açığa alırken, bakanlıktan mevrut müfettişlerin soruşturması sonrası birlikte müdürlük kadrosundan alınıp, Remzi Zümrüt İlkokulu’na dershane öğretmeni adına nasıp edildi. Sınıf öğretmeni adına görevine başlayan Şahiner, kendisine geçersizlik yapıldığı gerekçesiyle idare mahkemesine dava açtı. Çarkıt görevine kesilmek isteyen Şahiner’in açtığı sorun ile ait anlık sürüyor.Share: