Tepebaşı Belediyesi 13 Yılda 12 Bin 60 Çıkmaz Hayvanını Sahiplendirdi

Tepebaşı Belediyesi Tabii Hayat Merkezi, 2009 yılından bu yana 12 bin 60 pisik ve köpeği sahiplendirdi.

Belediye’nin Doğal Yaşam Merkezi 13 yıldır sokak hayvanı sahiplendirme çalışmalarına bitmeme ediyor. Sokak hayvanlarını sıcak aynı yuvaya kavuşturan duyar yurttaşlar bile yekpare site halkına, “satın alma, sahiplen” diye fert dostlara aguş açmalarını tavsiye ediyor.

Merkezde bulunan “Somurtkan” isimli iki yaşındaki köpeği sahiplenen ve ona “Efe” adını veren Bağlılık Kullapcı, şunları söyledi:

“Haziran ayında biraz boşluğum olunca Saf Yaşam Merkezi’ni sahne olmak istedim. Ziyaretimde barınakta küsurat güncel köpeğim Ağa’nin yanına oturdum ve tıpkı 5 an kadar sevdim. Onun yanından ayrılacakken iki bacağıma birden sarıldı, gözlerimin içine baktı ve ağladı. Bırakamazdım, onu bırakmamamı istedi. Sonrasında köpeğimi sahiplendim. Demincek başımızın tacı, o bize tığ dahi ona iyi geldik. İki yaşında ve çok düşüncesiz benzeri köpek. Daima kucağımda, umum komutlarımı dinliyor. Herkese benzeri can sahiplenmesini referans ediyorum. Ben mesai hayatındayım ve Aka benim antidepresanım kabilinden.”

Can dostlarını dadılık etmek ve detaylı bilgi kabul etmek isteyen yurttaşlar, Katıksız Hayat Merkezi’ne başvurma edebilir. Bursa Yer Yolu 4. kilometrede bakım veren Merkez’e, 0 (533) 955 79 04 numaralı telefondan ulaşılabiliyor. Sahiplenilmek amacıyla yuva bekleyen fert dostların fotoğrafları bile https://tinyurl.com/barinak linki üzerinden görüntülenebilir.

Share: