Terbiye-Ayrımsız-Sen Çankırı Şubesi’nden Muallimlik Patika Kanunu açıklaması

Terbiye-Benzeri-Sen Çankırı Şubesi eliyle Muallimlik Meslek Kanunu’nun düzenlenmesine ilgili basın açıklaması yapıldı.

Karatekin Parkı’nda aynı araya mevrut sendika üyeleri yerine matbuat açıklamasını eden Çakırdoğan Değirmenci, iz kanununun mevcut hakları koruyacak, kariyer basamaklarında bakım süresini önleyecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Eğitimin verimliliği ve niteliğinin, eğitim bilimi çalışanlarının türe ettiği değeri görmesi, nüfus hakları boyutuyla da emeklerinin karşılığının verilmesiyle benzer olacağını belirten Değirmenci, “Çığır kanununun beklentileri yeterince karşılamaması konusunda arzu ve önerilerimizi yetkililerle ve kamuoyuyla katılmak için hep bulunmaktayız. Bilcümle alay malay patırtılı vermemizin, kuma iradeyle meze söylememizin nedeni, önemi şişman, değeri efdal, tarihî rolü dinamik muallimlik mesleğinin ve öğretmenlerin iz kanunundaki mübayenet ve revizyon talebini ve ihtiyacını haykırmaktır.” dedi.

7354 çevrilmiş Muallimlik Patika Kanunu’nun, öğretmenlerin beklentilerini karşılayamadığını savunan Kırmacı, “Öğretmenin doğruluk ve yetkilerini genişleten, ona destek olan bire bir içerikle Öğretmenlik Çığır Kanunu konusundaki beklenti karşılanmalıdır. Yetişek-Aynı-Sen’in bu hususlar temelinde ulama ve bindi sunacağını bu vesileyle aynı kat elan gerçekleştirme ve konfirmasyon ediyor, politik iradeyi, TBMM’yi ve Milli Yetişek Bakanlığını iz kanununda beklentileri karşılayan değişikliklerin ve dönüşümün ayrımsız zaman evvel hayata geçirilmesi üzerine etap atmaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: