Ticaret Bakanı Muş, KTO’da gelişim adamlarının sorunlarını dinledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye İhracat Seferberliği toplantısına gelmek için geldiği Kayseri’de aksiyon ve ekonomi dünyası ile Ticaret Odası’nda buluştu. Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, hareket adamlarından mevrut talepleri Nazır Muş’a ileterek çözüm aşamasında bindi istedi.

Kayseri Tecim Odası, İş ve Tutum Dünyası ile İstişare Toplantısı’na aile sahipliği yaptı. Toplantıya Tecim Bakanı Mehmet Muş, Vekil Yardımcısı Özgür Yanardağ Ağar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, YANLIŞSIZ Parti Takım Başkanvekili ve Kayseri Saylav Mustafa Elitaş, SELIM Fırka Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Hülya Nergis Atçı, İhracat Genel Müdürü Mehmet Mehabetli Kılıçkaya, YANLIŞSIZ Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe belediye başkanları, dide başkanları ve hisse senedi adamları ile reel bölüm, para fasıl mıntıka müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kayseri Tecim Odası Başkanı Ömer Gülsoy, hane yerine yetişkin benzeri toplantıya karı sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyada yaşanan bilcümle olumsuzluklara karşın Kayseri iş dünyası namına cansiperane çalıştıklarının altını çizen Gülsoy, “Enflasyonun düşük, repo oranlarının akilane, döviz kurlarının stabil olduğu bire bir yapıya kavuşmamız ve kesin güveni ve istikrarı sürekli kılmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İşletme resülmal ihtiyaçlarının arttığını da dile getiren Gülsoy, hak sektörün finansman ihtiyacı dikkate alınarak müterakim Ek Ayar Vergisi’nin iadesi ve bekleyen amme alacaklarının ödenmesi ile iştirakçi-çalıştıran davalarında sorun açım süresinin aynı yıl ile sınırlandırılmasını dilek etti. Finansa erişimde hala meşakkat çekildiğini belirten Gülsoy, Vekil Muş’tan hisse senedi dünyasının talepleri üstüne destek istedi.

Tecim Bakanı Mehmet Muş ise Kayseri ziyaretinde değişik toplantılarda aksiyon dünyası temsilcileriyle görüştüklerini ve sorunları dinlediklerini dile getirdi. Basına tutkun bitmeme fail toplantıda Vekil Muş, iş adamlarının taleplerini dinledi ve sorularını cevaplandırdı. Toplantı böylelikle KTO Başkanı Ömer Gülsoy ile Meclis Başkanı Cengiz Melik Arslan, Icra Vekili Muş’a ziyareti anısına onurluk vererek, umum dokuması sergi dürü etti. Toplantının ardından Vekil Muş ve Kayseri protokolü Ticaret Odası fuaye alanında mevcut “Çanakkale Ruhu” adlı ışık sergisini gezdi.

Daha sonraları Kayseri OSB’de defans sanayii alanında yerel ve milli eser tedarik edilmesi üstüne hayatiyet gösteren Kayserili iş adamlarının benzeri araya gelerek kurduğu KİM Uygulayım Bilimi A.Ş.’yi mülakat fail Nazır Muş, icraat üzerine yetkililerden bilgelik alarak ürünleri inceledi. – KAYSERİ

Share: