Tır ile otomobilin çarpışmasında araçlar küle döndü: 5 gaileli

Malatya’de tıpkısı tır ile otomobilin çarpışması sonucu iki araç de yalaz aldı. 5 kişinin yaralandığı kazada yanan araçlar, yoldan güzeşte sürücülerin kamerasına yansıdı.

Darende ilçesi Bayağı Ulupınar Mahallesi Malatya- Kayseri karayolu üzerindeki kazada; Atila Özyalçın yönetimindeki 07 AUB 568 plakalı tır ile İsmail Hakkı Çetince yönetimindeki 23 AAR 338 plakalı makine esas kafaya çarpıştı. Ilçe sonrası yaralılar çevredeki sürücülerin yardımı ve zat imkanları ile araçtan çıkarken, hazır akarsu iki canlı tırda ateş başladı. Bodur sürede tırda başlayan ve başka araca birlikte sıçrayan alevler büyürken, vatandaşlar durumu kolaylıkla itfaiye aracı ekiplerine bildirdi.

Kazada seçkin iki çevirici sürücüsü ile otomobilde bulunan Seyhan Yavuz ile çocukları Elif ve Aka Zor, ambulanslarla Darende Somuncu Cet Celal Hastanesine kaldırıldı. Ilçe sonrası alev topuna dönen araçlardaki coşkunluk anları, çevredeki sair sürücülerin el telefonu kamerasına yansıdı.

Kaza zımnında el trafiğe kapanırken, itfaiye ekipleri eliyle kontrol altına alınan hararet sonrası değme iki komütatör bile küle döndü. Kazayla ilişkin tetkik başlatıldı. – MALATYAShare: