TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Çorlu’da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çorlu Ticaret ve Endüstri Odası (Dertli TSO) bünyesine kazandırılan Takviye ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Sorun aktif hisse senedi insanların kullanabileceği Berkitme ve Arabuluculuk Merkezi’nin serencam evre majör olduğunu kaydeden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Ticaretinde, işinde sorun güçlü iki tüccar iki aksiyon insanı buraya geldiği ahit öncelikli yerine zat vekillerini seçiyorlar. Şayet bu iki bakan anlaşırlarsa iş namevcut. Anlaşamazlarsa ikisi anlaşıp üçüncü tıpkısı kişiyi seçiyorlar. Üç hayat tıpkı araya geliyor ve kararı veriyorlar. Bu proses 3 ayda tamamlanıyor. Masrafı ise mahkemelerde ödenen masrafın yüzde ellisi kadar. Yani masraflar azalıyor, dava birlikte sunu fazla 3 ayda çözülüyor. Burada ortaya sâdır karar ve son mahkemede değişmeyen veren hakimin verdiği kararla bire bir geçerlilikte oluyor. Onun üzere hakeza şiddetli aynı işe açkı olduğu amacıyla İzzet kardeşime, yönetimine, meclisine teşekkürname ediyorum. Burasını kullanın. Bura sizin amacıyla” dedi.

Konuşmasının bir bölümünde gençlerin muhteşem olduğunu dile getiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Yıllardır mesleksel eğitim amacıyla uğraşıyoruz. Ancak bizi alay sahibi yapmıyorlardı. Mesleksel eğitimde aksiyon dünyasının meze sahibi olması üzere yıllardır uğraşıyorum. Şu anda 117 iz lisesinin hamiliğini benim çekmece ve borsalarım yapıyor. Bunlardan biri üstelik Çorlu’daki çığır lisesi. Iz liseleri yüzdelik 60 doluluk oranında giderken, siz hamiliğini aldınız. Yüzdelik beniz doluluk oranı elde ettiniz. Burada hangi yetiştiriyoruz? Duruluk öge yetiştiriyoruz. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Dallar de birer tane zer bilezik sahibi oluyor. Yani ‘bana tıpkısı gelişim var mı’ diyen adamlara zaten iş kapısı kategorik burada. Sanayi burada” diyerek konuştu.

Konuşmasının sonuç bölümünü Türkiye’nin otomobili TOGG’a ayıran Hisarcıklıoğlu, “120 almanak Türk insanının hayali, 60 sene önceki rüyası yarı yolda eskimiş, Türkiye’nin otomobil meselesi var. 2017 yılı genel kurulumuz sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız dedi ki, ben15 yıldır çağrıda bulunuyorum Türk gelişim dünyasından kimesne ortaya çıkmıyor, Rifat hadi bunu siz üstlenin dedi. Biz dahi Sayın Cumhurbaşkanımıza bizim yanımızda olursanız biz bunu yaparız dedik. Yeter kim yanımızda olun azamet namına sizi yanımızda girmek isteriz. Cenabıhak’a çokça şükür çocukluğumuzdan beri manzara olan ve acun ile uygulayım bilimi sıralamasında tıpkı zamanda girdiğimiz yüzdelik beniz elektrikli hakları bize ait olan baştan sona bizim olan, evvel çıkışta yüzdelik 51 evcil, 2025’da yüzdelik 80 oranında domestik, içeride üretilmiş olan parçalarıyla bu arada Türkiye’nin otomobili Allah baht ederse 29 Ekim’birlikte fabrikanın açılışını yapacağız. Bu başarı sizin, Türk hisse senedi dünyasının. Biz yemeden içmeden önderlik ettik ama Türk gelişim dünyası üzere katlanılamaz aynı sükse hikayesidir. Türkiye tıpkısı çokça mağribî ülkeden elan ilk üretmiş olacağız. İnşallah Mart ayında da Hastalıklı’nun yollarında Türkiye’nin otomobili TOGG’u göreceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Hastalıklı TSO Başkanı İzzet Yanardağ Hisarcıklıoğlu’na dürü sunma ederken Ergene Şehremini Rasim Yüksel de Hisarcıklıoğlu’na üstünde ismi yazılmış olan anılmış Velimeşe karpuzu ağırlama etti.

Konuşmaların arkası sıra kurdele kesimi gerçekleştirilerek merkezin açılışı yapıldı. – TEKİRDAĞShare: