TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Patika liselerinde kollar altın bilezik sahibi oluyor

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Şu anda 117 kıta iz lisesinin hamiliğini benim dide, borsalarım yapıyor Türkiye’de. Burada hangi yetiştiriyoruz? Vuzuh öge yetişiyor. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Füru dahi birer lime değerli bilezik sahibi oluyor. Yani, ‘ya bana bire bir gelişim var mı?’ diyen adamlara doğrusu iş kapısı engelsiz burada, sanayi burada” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Tecim ve Sanayi Odası (TSO) Takviye ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışına katıldı. Çorlu Kaymakam Vekili Ergene Kaymakamı Mehmet Tehlikesiz Taşçı, İYİ Fırka Tekirdağ Mebus Enez Kaplan, Çorlu Tecim ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, Sedir Başkanı Erdim Noyan ile hareket insanları ve davetlilerin katıldığı açılışta konuşan Hisarcıklıoğlu, iş dünyasına faydası olacak bire bir merkezin açılışını yapmaktan memnun olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Sorun yaşayanlar bu tahkim merkezine geldiği zaman kişi vekillerini seçiyorlar. Eğer bu iki icra vekili anlaşırlarsa iş bulunmayan. Anlaşamazlarsa ikisi anlaşıp 3’üncü tıpkısı kişiyi seçiyorlar. Üç emanet tıpkısı araya geliyor ve kararı veriyorlar. Tamam hangi büyüklüğünde sürede? 3 ayda. Evet burada gider hangi? Mahkemelerde ödenen masrafın yüzde 50’si yani masraf düşüyor. Süreç 3 kamer içerisinde çözülüyor. Bunun tıpkısı mahkemede karar veren hakimin verdiği kararla bire bir geçerlilikte. Onun için diyorum kim, burasını kullanın, burası sizin üzere var” dedi.

Hisarcıklıoğlu, mesleki eğitim bilimi liselerinin kendileri amacıyla yapıldığını belirterek, “Ancak bizi küçümseme sahibi yapmıyorlardı, yıllardır uğraşıyorum ego. Mesleksel eğitimde hareket dünyasının hezel sahibi olması amacıyla. Şu anda 117 çıngı patika lisesinin hamiliğini benim bölüm, borsalarım yapıyor Türkiye’de. Bunlardan tıpkısı tanesi Hastalıklı’daki meslek lisesi. Allah’a çokça şükür bak, itibarınız söyleyeyim hareket dünyası yerine. Yüzdelik 60 doluluk oranında çığır lisesi giderken siz hamileliğinizi aldınız, yüzde 100’lük doluluk oranı elde ettiniz. Burada hangi yetiştiriyoruz? Vuzuh eleman yetişiyor. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Kollar üstelik birer parça kızıl bilezik sahibi oluyor. Yani, ‘ya bana bir hareket var mı?’ diyen adamlara elhak gelişim kapısı bariz burada, endüstri burada” diye niteleyerek konuştu.Share: