TOGG Dal Yöneticisi Karakaş, SAÜ mezuniyet töreninde konuştu Açıklaması

Togg Eğin Yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş, ” 29 Ekim’bile Gemlik’teki tesisimiz paradigma üretime hazır ayla gelecek. Sekans üretimden üretilen araçlarımız sertifikasyon testlerine bağımlı tutulacak ve inşallah martta trafiğe balkon olacak.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesinden (SAÜ) yapılan açıklamaya bakarak, Atatürk Spor Salonu’nda planlı SAÜ 2021-2022 Eğitim ve Talim Yılı Darülfünun Dereceleri Töreni’ne katılan Karakaş, buradaki konuşmasında, oyunun kurallarının değiştiğini, otomotiv sektörünün da mobilite ekosistemine dahil olduğunu belirtti.

Karakaş, eskimemiş mobilite çözümleri, sentetik zeka, oyunlaştırma, blok zincir, nazik bili, sürdürülebilirlik, beyinli şebekeler, erke çözümleri gibi fehva ve uygulamaların ciddi alanları oluşturduğunu ifade etti.

Tersine düşünce göçüyle arsıulusal firmalardan 27 personeli Togg’a kazandırdıklarını tamlayan Karakaş, 540 mühendisle çalıştıklarını bildirdi.

İş birliği muvaffakiyet formülünün duygusal, grup ve aranjman adına üç anne temadan oluştuğuna, geleceği yönlendirmek amacıyla bu üç kavramın gerekliliğine ve önemine belen eden Karakaş, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Şu an Gemlik Kampüsü’müzdeki tecrübe üretimlerindeyiz. Sınama üretimi, bizim sektörümüzde şu anlamaklık geliyor; o kadar karmaşık bire bir yapıyı aynı araya getirirken deniyoruz, öğreniyoruz, eksikliklerimizi tamamlıyoruz. 29 Ekim’dahi Gemlik’teki tesisimiz dizi film üretime hazır ayla ati. Paradigma üretimden üretilen araçlarımız tasdik testlerine bağımlı tutulacak ve inşallah martta trafiğe çıkmış olacak.”

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Desise dahi şehrin ve ülkenin rekabet gücünü artırmak, ülkenin teknolojik kapasitesini pekiştirmek, yerli ve millî düzeyde stratejik sektörlere bindi çevirmek amacıyla icraat yürüttüklerini belirtti.

Öğrenci dostu olmayı ve öğrenciden yana tavır almayı sürdüreceklerini vurgulayan Al, gençlere hitaben, “Umarım kimliğinizin aynı parçası haline mevrut üniversitemizle olan bağınızı hep güçlendirerek devam ettirirsiniz. Mezuniyetiniz hoş, yolunuz belirtik olsun.” ifadelerini kullandı.

Üniversite birincisi Elif Ebrar Gezer’in konuşması ve ikmal kütüğüne ismini çakmasının peşi sıra kamu öğrenciler kep atarak mezuniyeti kutladı.

Törene, Ilbay Yavaş Oktay Yaya Kaldırımı, Sakarya Kullanışlı Ulum Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Yunus Tever, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.Share: