Togg hangi ahit satışa çıkma, fiyatı hangi antlaşma mahsus olacak? İşte zül edilen tamlık detaylar…

Yerli araba Togg’un paradigma üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü Reisicumhur Erdoğan’ın katılımıyla planlı resmi törenle açıldı. İlk ara bulucu banttan indiren Erdoğan, istihsal bandından aldığı aracı danışma yapacağı sahneye kadar getirdi. Kürsüye çıkarak bankalara bire bir davet da mevcut Erdoğan, “Tüm kamu ve hür teşebbüs bankalarımızın yöneticilerine vatandaşımızın Togg’u bayındır satın alabilmesi üzere ellerini taşın altına koyma çağrısında bulunuyorum.” dedi.

İşte Togg ile ilişkin zaaf edilen tüm detaylar:

NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Zaman dizi film istihsal bandından sâdır araçların sınav ve onaylama süreçleri başlayacak. 2023’ün evvel çeyreğinin böylecene yollara çıkma olan Togg, doğrudan ayrımsız şekilde vatandaşlarla buluşacak. Dolay satışlar ise küçük ay ayında verilecek.

FİYAT HANGI ANTLAŞMA AÇIKLANACAK?

Togg’un fiyatının ortalık şartlarına bakarak 5 babayiğitle gelişigüzel karar verileceğini tamlayan Reisicumhur Erdoğan, “Mart ayı sonunda piyasaya çıkma ürünün fiyatını bugünden çevirmek gibi değil. Sanıyorum dolay satışın başlayacağı küçük ay ayında Togg’un fiyatı birlikte açıklanacaktır.” dedi.

2023’TE KAÇ SKOR ÜRETİLECEK?

Togg’un üretimi aşamalı kendisine artacak. Bu kapsamda, satışa sunulacağı 2023 yılında 17 ila 18 bin skor C-SUV’un üretilip satışa çıkarılması planlanıyor. Togg’un tecrübe üretimlerinin sürdüğüne bel eden Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, konuyla ilişik adına “Şirketin 2023 yılı hedefi 17-18 bin açar üreterek piyasaya devam etmek” açıklamasında bulunmuştu.

KAÇ YÜKLEME İSTASYONU OLACAK?

Togg yükleme istasyonları amacıyla Trugo markasıyla Türkiye’nin 81 iline 1.000 skor yükleme istasyonu kuracak. Bu kapsamda, Shell ile bire bir işbirliğine de revan Togg, 400 Shell istasyonunda 600’den aşkın yükleme cihazının kurulumunu yapacak.Yüksek çabuk şarj cihazlarıyla bire bir bataryanın doluluk oranı ortalama 25 an içre yüzde 20’den yüzdelik 80’e ulaşabilecek.

TOGG NASIL SATILACAK?

Togg’un mir stratejisini ve kullanıcıyla bağlanak yöntemini ilk defa açıklanan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, “Küresel rekabette kullanıcıya henüz yakın olanlar daha liyakatli oluyor. Düşüncesiz cihazlarımızı kullanıcılarımızla aracısız buluşturacak, satışları direkt kendimiz kombinasyon edeceğiz. Kullanıcıyı merkeze düz, dijital ve fiziksel deneyimi harmanlayan melez aynı yapıda bakım vereceğiz. Amacımız kullanıcılara elan çabuk, daha enerjik, daha verimli bir repertuvar neşelendirmek ve uçtan pöç çevrimiçi aynı birikim ile Togg kullanıcısı olmalarına da imkan çevirmek. Bugün alışılmış üreticiler dahi eskimemiş çocuk elektrikli araçlarını bayi zehir üzerinden satmıyor. Son Teşrin ayında İstanbul’dahi Stabil Center’dahi geçmiş ilişki noktamızı açıyoruz. 2023 yılında bu benzer 19’a ulaşacak. Eş sonrası angajman noktalarımız ise çakılı ve müteharrik servis noktaları karışma girmek amacıyla civar havale başlayana büyüklüğünde 7 bölgede 20 noktada amade olacak.” dedi.

Share: