Toplumsal göz projesi ne şehirlerde yapılacak? TOKİ aile fiyatları hangi kadar olacak?

Cumhuriyet tarihinin genişlik iri içtimai konut projesinin tanıtımı Ankara’üstelik yapıldı. Milyonlarca dirilik içtimai göz projesinin detaylarını beklerken kürsüye önce Belde Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Çekicilik bundan sonra. Alım, “Cumhuriyet Altını tarihinin en şişman toplumsal ev hamlesinin mutluluğu içerisindeyiz. Zaman gençlerimize, emeklilerimize, martir ve gazi ailelerimize, mânialı kardeşlerimize önceki yuvalarını milletin evinden müjdeleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımı yeryüzü ediyorum.” dedi.

SOSYAL HANE PROJESİ HANGİ ŞEHİRLERE YAPILACAK?

Reisicumhur Erdoğan konuşmasında “İlk aşama konutlarını maksimal 2 yıl süresince bitirip adalet sahibi vatandaşlarımıza bozmak istiyoruz. Hedefimiz birlik yer ve ilçelerimizde 2023-2028 arasını havi 5 almanak süreçte 500 bin içtimai hane, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin hareket yeri yaparak milletimizin istifadesine sunmaktır. Konutların 50 binini İstanbul’de, 18 binini Ankara’da, 12 bin 500’ünüİzmir’de, 8 bin 650’sini Bursa’bile, 7 bin 500’ünü Konya’de düz yazı edeceğiz.” dedi.

İSTANBUL’DA KAÇ BÖLÜK YAPILACAL?

Türkiye genelinde yapılacak 500 bin içtimai konutun 50 bini kısık nüfusun ve talebin bulunduğu İstanbul’da yapılacak.

ANKARA’DA KAÇ HANE YAPILACAK?

Ankara’üstelik birçok basamak yapılacağını da açıklayan Cumhur Reisi Erdoğan, Türkiye genelinde yapılacak 500 bin sosyalkonutun 18 binini Ankara’bile yapılacak.

İŞ YERİ PROJESİNİN DETAYLARI

Şimdi de gelişim yerlerimiz ile ait bazen ayrıntıları kabullenmek istiyorum. Zayi el altında 12 ilimizde 3 bin 930’u bütün toplamda 10 bini aşan endüstri tipi gelişim yeri projemiz bulunuyor. Kampanyanın evvel etabı kapsamında 10 bin kullanılmamış gelişim yeri daha aşağılık ve ölçülü ölçekli sanayicimizin hizmetine sunuyoruz. Bu gelişim yerlerini 350 bin liradan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle 120 kamer vade ile amele kardeşlerimize, güre girişimcilerimize sunacağız. ‘İlk evim’, ‘evvel iş yerim’projesinin 81 ilimize ülkemize, vatandaşlarımıza, anlı şanlı hayır olmasını diliyorum.”

Share: