Toroslar’da gençler gelişim kulübü eğitimi aldı

Mersin’in model kaymakamlık Toroslar Belediyesinin Kariyer Merkezi, işveren arasında kurduğu güreşçi köprüsü vazifesiyle hisse senedi arayanların yüzünü güldürüyor.

Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan’ın istihdamın artırılmasına yönelik projelerinden biri olan format, hayata geçtiği gücük tıpkısı müddet ortamında 223 kişinin ayrımlı meslek gruplarında işe yerleşmesini sağladı. Merkeze taşıt yaptıran gençler, Toroslar Belediyesi Kariyer Merkezi yoluyla planlı “İş Kulübü Eğitimini” tamamlayarak belgelerini aldı. Gençlerin kariyer planlamasına dayanaklık etmek için planlı eğitimde hisse senedi arama becerileri, işgücü, çevre, özgeçmiş istihzar ve telaki teknikleri konularında alanında ehlivukuf eğitimciler eliyle bilgiler verildi.

Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan, Kariyer Merkezi ile hem istihdam sağladıklarını hem birlikte düzenledikleri yetişek çalışmalarıyla aksiyon arayanları hisse senedi hayatına hazırladıklarını söyledi. Kariyer Merkezinde ihtiyaca bakarak birçok sektörde eğitimler verildiğini tamlayan Yılmayan, “Kentimizdeki firmalar, uran kuruluşları ve işyerlerinin adam kaynakları ile danışma halinde icraat yürütüyoruz. İş arayanları, firmaların personel talepleri çerçevesinde aksiyon pozisyonuna yönlendiriyoruz. İstihdam edilenlerin arasında saha alan lisans, önlisans, lise ve ilköğrenim mezunu vatandaşlarımız, nitelik ve yeteneklerine bakarak hisse senedi başı yaptı. Kariyer Merkezimiz ile vatandaşlarımızın hisse senedi bulmalarına ve işverenlerin da kalifiye eleman ihtiyacına ilaç olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: