Torul’da kaçak cebe operasyonu

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı mesai neticesinde Torul ilçesine bağlı Talih ve Kirazlık köylerinde durma eden 2 kişinin evlerinde halk yapımı zırh ve malzemeler ele geçirildi.

Alınan bilgiye bakarak Cingöz ekipleri ilçeye vabeste Şans ve Kirazlık köylerinde hareketli K.Ş ve O.Ş’nin karı ve bağlılarında halk yapımı cebe bulundurduğu istihbaratının peşi sıra himmet yaparak adli makamlardan kontrol kararlarını aldı. İl Açıkgöz Komutanlığına mecbur KOM, İstihbarat Yazıhane, Bomba taharri köpeği ve Torul İlçe Jandarma ekiplerince yapılan bahse bahis noktalarda yapılan kontrol sonucunda 4 skor 9 mm çapında tabanca, 9 adet tabanca şarjörü, 14 skor 9 mm tabanca fişeği, 1 nüsha blöf tabanca, 60 skor blöf tabanca fişeği, 2 nüsha av tüfeği, 10 skor av tüfeği fişeği, 5 sayı av tüfeği dipçiği, 1 adet av tüfeği toprak kundağı ve 3 adet av tüfeği namlu sürdürme aparatı ele geçirildi.

Olayla ilişkin Torul Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla tahkikata başlanırken K.Ş ve O.Ş çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak amacıyla başıboş bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: