Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, Çaykara’da incelemelerde bulundu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Tasavvur Zorluoğlu, Çaykara ilçesinde tetkik yaptı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kaymakamlık esnafını bile müzakere fail Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında Çaykara Belediye Reisi Hanefi Tok, AK Öğür Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk ve özge ilgililer haremlik etti.

Zorluoğlu, mecmu ilçeleri mülakat ettiklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz önce günden itibaren başlattığımız projeleri durumunda inceliyoruz. Görüyoruz ki birçoğu bitmiş ve bu bizleri çok mutlu ediyor. Büyükşehir Belediyesi namına 18 ilçemizde imzamız olsun istiyoruz. Çabucak Ortahisar’üstelik değil, 18 ilçemizin tamamında adalet ve harbilik anlayışı içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Zorluoğlu, ilçedeki çalışmalara ilgili de şu değerlendirmede bulundu:

“Çaykara ilçemizde bu yıl 3 bin 115 metreküp beton döktük. Şu anda asfalt ekiplerimiz Hayrat ilçemizde çalışıyorlar, oradaki işlerini bitirdikten sonradan Pınar’ya gelecekler. Uzungöl’dahi bire bir arıtma tesisimiz var. Ora da hizmet onarımı yapılarak devreye alınacak. Bu konuda TİSKİ Umumi Müdürlüğümüz çalışmalarını sürdürüyor. Arz gücük zamanda bire bir serencam alacağız. Antrparantez Uzungöl’ün yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını yapılan sondajlarla giderdik ve bu sene içerisinde bölgede akarsu sıkıntısı yaşanmadı. Kaynak’de yapımı tamamlanan mortocu hatip lisesinin mekân düzenlemesini Büyükşehir Belediyesi namına biz üstleniyoruz. Sunu kısa zamanda bu okulumuzun mekân düzenlemesini gerçekleştireceğiz.”

Sanayi Sitesi, TİSKİ 4. Havza Müdürlüğü, İtfaiye Amirliği ve Cahillik Merkezinde üstelik incelemelerde kâin Zorluoğlu, Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel’i da makamında müzakere etti.

Share: