Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Lehçe Ligler 11. Kesim 2. Adım Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ata Yahşi Bölgesel Ligler 11. Mıntıka 2. Kadem Müsabakası” birleştirme edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, yarışlar İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu hareket birliğinde Trabzon’da ilk kez düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un yanı sıra Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sportmen katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşun branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Toyluk ve Spor İl Müdürü Hayrullah Âşık Çetiner, Ortahisar Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Rical kategorisinde birinci Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Mürtefi Etka Polat, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Içten Alemda ve üçüncü Ecem Baylanlık Kanal oldu.

M2 erkekler kategorisinde birinci Mürtefi Muazzez Delice, ikinci Recep Metehan Kucak, üçüncü Osman Cebbar, M2 Kızlar kategorisinde bir numara Ecrin Akarsu Başoğlu, ikinci Pınar Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Erkekler kategorisinde ise birinci Kayra Kahraman Memiş, ikinci Kerem Ataman, üçüncü Yusuf Alp Polat, M3 Kızlar kategorisinde bir numara Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Düzlük ve üçüncü da Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Su, kızlarda ise Ceylan Çiçek birinciliği elde etti. Yapılanma, bergüzar töreni ile sona erdi.

Share: