Trabzon’da 3 kızını tabancayla öldürmüştü! O ağababa, mahkemede konuştu: Allah’tan af diliyorum

Trabzon 1. Kısık Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Of ilçesine kapalı Uluağaç Mahallesi’nde 31 Ağustos 2021’bile kızları Yaren (10), Hiranur (7) ve Elif Beyza Göktaş’ı (4) tabancayla vurarak öldüren tutuklu sanık Emre Göktaş, Iğdır S Tipi Tutkun Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Kaynak Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

“ALLAH’TAN AF DİLİYORUM”

Üzerine, “üstsoy yahut altsoydan birine ya de kayırıcı veya kardeşe alın çocuğa evet üstelik üzeri veya can kuşu itibarıyla kendisini savunamayacak durumda mevcut kişiye karşı düşünülerek öldürme” suçundan 3 kez ağırlaştırılmış hapisle cezalandırılması istenen sanık Göktaş, savunmasında, ruh bilimsel sorunları olduğunu ve olayı hatırlamadığını encam sürerek, “Böyle bire bir olaya karıştığım üzere haddinden fazla üzgünüm. Kimsenin başına gelsin istemezdim. Allah’tan af ve yarlıgama diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“NASIL YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Eşiyle geçimsizlikleri olduğunu aktaran Göktaş, olaydan 1-2 kamer evvel eşinin babaevine gittiğini ve çocuklarıyla bildirişim halinde olduklarını belirterek, pandemi nedeniyle eşi rahatsız olduğu amacıyla çocukları aldığını ve şişman kızının akmak istemediğini söyledi. ara sıra çocuklarını köye götürdüğünü ve olayı hatırlamadığını ileri süren Göktaş, “Hakeza tıpkı düşüncem olsa olay elan geçmiş de gerçekleşebilirdi. Köyüme gitmiş, evdeydim. Çocuklarla evde oyun oynadık, sıkıldılar gezmeye gittik. Olay haset kaos içindeydim. Fenomen anını hatırlamıyorum. Katil olayını hangi şekilde gerçekleştirdiğimi, ne saikle yaptığımı hatırlamıyorum.” beyanlarında bulundu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanığın eşi Sibel Göktaş ise beyanında, eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, cezalandırılmasını istek etti. Cumhuriyet savcısı ve sanık avukatının beyanlarının ardından mahkeme heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

NELER YAŞANMIŞTI?

31 Ağustos 2021’dahi kızları Yaren, Hiranur ve Elif Beyza Göktaş’ı tabancayla vurarak öldüren Emre Göktaş gözaltına alınmıştı. Elan sonradan tutuklanan sanık, tutuklu bulunduğu cezaevinde 2 Eylül 2021’dahi bileklerini keserek intihara girişim etmişti.Share: