Trabzon’da “Daha sıra varken ailene eş çık” yürüyüşü yapıldı

Trabzon Sülale Dayanışma Platformu, ailenin korunmasına dikkati temizlemek amacıyla “Elan geçenek varken ailene cemaat çık” yürüyüşü düzenledi.

Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan platform üyeleri, mehter takımı eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları, ailenin korunmasına dikkati çeken döviz ve pankartlarla 15 Temmuz Şüheda ve Özgürlük Parkı’na kadar yürüdü.

Yürüyüşe, SELIM Fırka Trabzon Saylav Baharat Ayvazoğlu, Karadeniz Maharet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, YANLIŞSIZ Tümen Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Platform hesabına konuşan Ahmet Üs, evvel topla tüfekle saldırıp hüsrana uğrayanların zaman insanlığın geleceğine saldırdıklarını belirterek, “İnsanın bozulmamış fıtratını becermek, ailenin ve nedeniyle toplumun temelini aksatmak, antrparantez tahrip etmek için seçme türlü kurnazca eylemlerini aldırmayarak devreye sokmuşlardır. Hangi olduğu belirsiz olan cinsiyetsiz benzeri toplum mensur etmenin içsiz çabası içine girip devletimize, milletimize, ailemize, evlatlarımıza ve bizi tığ özne cümle değerlerimize uğraş açtılar.” ifadelerini kullandı.

Aileyi ve nesli koruyabilmek namına temas türlü meşru mücadeleyi göstermenin adamlık görevi olduğunun altını çizen Gerçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Nesillerin devamı, insanlığın geleceği bu mücadeleye bağlıdır. Tığ kurnaz olursak biliniz ki bu taşmış azınlığın çabası boşa çıkacaktır. Çepel elleriyle iğrenç emellerini temin hayalleri içsiz benzeri çabadan öteye gitmeyecektir. Çocuklarımızın, neslimizin arı sili zihinlerini koruyabilmek amacıyla toplumun temeli olan ailemize uzatılan kirli ellere alıkoymak amacıyla sizleri lazım toplumsal hayatta gerekse içtimai ve görsel medya platformlarında, hayatın her alanında topyekun tıpkısı mücadeleye ve farkındalık oluşturmaya nida ediyorum. Eş değerlerimizi ayakta sancımak için kızlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, yaşlılarımız, çoluk, çocuk cümle ocak efradımızla devletimizi, kurumlarımızı, sivil cemiyet kuruluşlarımızı ve kendisinde gravite hisseden herkesi biricik patırtılı olmaya ve gelişigüzel uğraş etmeye nida ediyoruz.”

Üs’in konuşmasının arkası sıra ekip hadisesiz şekilde dağıldı.

Share: