Trabzon’da denizde boğulan imamın cenazesi defnedildi

Trabzon’un Arsin ilçesinde alım satım haset açılmak için girdiği denizde boğulan imam Abdüllatif Kıraç’ın (23) cenazesi, Bayburt’ta toprağa verildi.

Bayburt’un Demirözü ilçesine merbut Çakırözü köyündeki camide önder yerine görev özne Abdüllatif Kıraç’ın cenazesi, yakınları yoluyla Bayburt Kerem Hastanesi morgundan alınarak Şingah Mahallesi’ndeki cet evine getirildi.

Evin önünde helallik alınmasının peşi sıra cenaze, Yıpranmamış Cami’ye götürüldü.

Kıraç’ın cenazesi, burada kendisi kadar mortocu olan babası Alim Kıraç yoluyla kıldırılan namazın ardından Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine Kıraç’ın ailesinin yanı sıra Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, İl Müftüsü Hasan Başoğlu, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Abdüllatif Kıraç, arkadaşlarıyla iş haset akşam ezanı saatlerinde Arsin ilçesine tutkun Güzelyalı Mahallesi’nde sahilden denize girmiş ancak bir süre sonraları akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Akarsu Şeş Kadro Amirliğine ilişkin dalgıçlar ile Trabzon Periferi Düzenlilik Komutanlığı Dalış Inanma Düzenlilik ve Taharri Istirdat Timlerince (DEGAK) yapılan aramalarda Kıraç’ın güzeşte camit bedenine ulaşılmıştı.Share: