TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Genel Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı orak ayı ayında meydana mevrut ve mobese kamerasına yansıyan gidiş geliş kazalarının görüntülerini paylaştı.

Güven Umumi Müdürlüğü Gidiş Geliş Başkanlığı, temmuz ayında meydana gelen gidiş geliş kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli birlikte mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine bakarak orak ayı ayında, Türkiye genelinde 213’ü anatomi, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı başlamak üzere toplam 41 bin 763 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 dirilik yaralandı, 260 sevimli dahi hayatını kaybetti. Yılın geçmiş 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e çıktı. Orak Ayı ayında arz çok kaza trafik kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da âdem, yaralanmalı ve maddesel hasarlı bütün 4 bin 503 ilçe meydana geldi, bu kazalarda 10 güç hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa izlem etti. Genişlik birkaç kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 çoban de alkollü adına vesile kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 gidiş geliş cezası uygulanırken, 108 bin 676 komütatör ise trafikten menedildi.

Öte yandan gidiş geliş kazalarında sunu sık tanıdık sürücü hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını nöbet, gelgel ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, ağız boğaz ve kaplamanın yetersiz olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, abdestbozan strateji ve tahrif kuralına uymamak, arkadan darp, dönme kurallarına uymamak, al mum veya görevlinin dur işaretinde durmamak, vasıta giremez gidiş geliş işareti bulunan yerlere eksiltmek, bulaşıcı ve ekol geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı kararlaştırmak, alkollü kendisine komütatör ahzetmek, şiddetli çabucak vasıta kaldırmak, geçme yasağı olan yerlerden koymak ve yanlış şekilde yahut yasak olan yerlere park etmeköShare: