Trakya’da 10 Teşrinisani törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Son Teşrin Atam İzindeyiz” yazısı hakeza görüntülendi

Trakya’bile 10 Son Teşrin törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Son Teşrin Atam İzindeyiz” yazısı hakeza görüntülendi

TEKİRDAĞ – Mustafa Eksiksizlik Atatürk, ölümünün 84’üncü yılında tekmil yurtta olduğu kadar Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’üstelik de düzenlenen törenlerle anıldı. Kırklareli’nde tarlaya yazılan Tarlaya traktör ile “10 Kasım Atam İzindeyiz” yazısı açıktan görüntülendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yılı sebebiyle Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’birlikte yâd törenleri düzenlendi. Trakya Bölgesi’ndeki illerde Atatürk heykelinin önünde düzenlenen törenlerde anıtlara çelenk bırakılarak, tırsmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 10 Teşrinisani Mustafa Atatürk’ü yâd etkinlikleri çerçevesinde, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile trafik akımı dururken, merasim alanında ve sokak aralarında bulunan vatandaşlar korku duruşunda bulundu. Siren seslerinin sona ermesiyle anıtın önündeki programlar sona erdi. Mustafa Kemal Atatürk’ü ihtifal programları elan sonradan mütenevvi etkinliklerle bitmeme etti.

Traktörle tarlaya yazılan yazı açıktan görüntülendi

10 Teşrinisani Atatürk’ü anma haset nedeniyle, Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz kasabasında hayat dolu 46 yaşındaki foto sanatçısı Burak Tunçkol, tarlaya Atatürk sevgisini yazdı. 23 dönümlük tarlaya saatler süren düzentileme böylece traktör yardımı ile “10 Son Teşrin Atam İzindeyiz” yazdı. Hem rençperlik hem birlikte ışık sanatçısı olan Tunçkol yanı sıra getirdiği drone ile tarlaya yazdığı yazıyı görüntüledi.

Burak Tunçkol, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84, ölüm yıldönümü zımnında tarlaya ’10 Kasım Atam İzindeyiz’ yazdık. Zira Atatürk sevgisi tek şeye değişilmez, cephelerde savaşmış ve bize bu vatanı bırakmış ayrımsız azamet adamını anıyoruz. Biz ak bu ülkede yaşıyorsak Atatürk’ün sayesindedir. Atatürk ve silah arkadaşlarını gönül borcu ile anıyorum, hepsinin mekanları cennet olsun. Tarlaya bu yazıyı yazdık ama bu sevgimizi göstermeye yetmiyor. Bu yazımızı yazmak 2-3 saatimi aldı” diye niteleyerek konuştu.

Share: