Trakya’da sosyal göz projesi amacıyla başvurular ikinci gününde sürüyor

“Cumhuriyet Tarihinin Sunu Büyük Toplumsal Basamak” Projesi yerine nitelenen proje kapsamında Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dahi vatandaşlar başvurularını ikinci gününde da sürdürüyor.

Edirne’birlikte Halkbank’a evraklarıyla gelenler başvurularını tahsis etmek için sıraya girdi. Yoğunluk dolayısıyla vezneci önünde bazı bazı mesafe oluştu.

Başvuru eden Hasan Hüseyin Acara, AA muhabirine projenin şartlarının sevinme verici olduğunu söyledi.

Projeyle ocak sahibi olmayı istediğini tamlayan Acar, “Kampanya çok mebzul, vatandaşlar dahi deste gösteriyor. Ödemeler uygun, icar öder kabil sülale sahibi olacağız.” dedi.

Alaattin Dosman de ortalık şartlarına bakarak projedeki ev fiyatlarının normal olduğunu rapor etti.

Bu minval projelerin karı sahibi olmada emeksiz sağladığını ve devam etmesini istediklerini dile getiren “Cenabıhak razı olsun bereketli tıpkı vesile. Bu fırsatı inşallah dolgunca tıpkısı şekilde değerlendireceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

-“İnşallah algın çıkar beklenti ediyoruz”

Kırklareli’nde bankalara evraklarıyla mevrut vatandaşlar referans yoğunluğu oluşturdu.

Halkbank’a referans işleyen Erte Sönmez, projenin herkese esaslı olmasını diledi.

Normal şartlarda aile almaya imkanı olmayanlar amacıyla projenin güzelce olduğunu rapor fail Sönmez, başvuruda kâin herkesin sülale sahibi olmasını diledi.

Kendisine de basit aile çıkmasını rica ettiğini dile getiren Sönmez, “Eneze bize sülale çıkarsa tallahi çok güzelce peki, mutlu oluruz. Böyle aynı imkan tanınmışken evi sıfır dizge amacıyla çokça domuzuna olur. İnşallah basit çıkar ümit ediyoruz.” diyerek konuştu.

Tekirdağ’de dahi bankalarda başvurular sürüyor.

Proje kapsamında Edirne’birlikte (Hat, Hantal, İpsala, Keşan, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü) 1350, Kırklareli’nde (Hat, Pınarhisar, Lüleburgaz, Kofçaz, Demirköy, Babaeski) 1050, Tekirdağ’da (Süleymanpaşa, Hastalıklı, Muratlı, Hayrabolu, Saray) 3 bin 100 hane yapılacak.

???????Share: