Trakya’da vatandaşlar sosyal bölük projesi üzere başvurularını yapmaya başladı

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde vatandaşlar Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai konut projesine başvurularını yapmaya başladı.

“Cumhuriyet Tarihinin Yeryüzü Büyük Sosyal Basamak Projesi” diyerek nitelenen proje kapsamında Edirne’dahi (Şekil, Enez, İpsala, Keşan, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü) 1350, Kırklareli’nde (Eşkâl, Pınarhisar, Lüleburgaz, Kofçaz, Demirköy, Babaeski) 1050, Tekirdağ’de (Süleymanpaşa, Çorlu, Muratlı, Hayrabolu, Saray) 3 bin 100 göz yapılacak.

E-devlet’in beraberinde amme bankalarından Tarım ve Umum bankalarından birlikte müracaat yapılabiliyor.

Bu kapsamda Trakya’de işlek vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren bankalara gelmeye başladı.

Edirne’dahi Halkbank’a evraklarıyla mevrut vatandaşlar derya oluşturdu.

Başvuru eden vatandaşlardan Süleyman Yakurutlu, AA muhabirine, projenin aile sahibi olmayan vatandaşlara düş olduğunu söyledi.

Projenin evi olmayanlara eş sahibi olmaları uğrunda kolaylık sağlayacağını tamlayan Yakurutlu, “Bütün dizge memnun şu zaman. Bu projeden memnunuz, devletimiz insanlarımız için uğraşıyor. Bu projeler gençlerimizin geleceği amacıyla yapılıyor.” dedi.

Yakurutlu, içtimai basamak projesinin aile fiyatlarını bile düşüreceğini öngördüğünü belirtti.

Kıbrıs Gazisi Hasan Aldanmaz üstelik referans için bankaya geldi.

Gazilere tanınan haktan fark etmek istediğini dile getiren Aldanmaz, “Kura çekimi var mı bulunmayan mu? Merak ediyorum. 69 yaşındayım bu yaştan sonraları hakeza bir imkan çıktığı için haddinden fazla memnunuz. İnşallah şansımız yaver gider da kurasız sülale sahibi oluruz.” diyerek konuştu.

“Bu tuhaf projelerin artmasını talep ediyoruz”

Kırklareli’nde yaşayan Evren Kayalarlı birlikte, projenin aile sahibi olabilmek üzere eke punt olduğunu söyledi.

Bu fırsatı kullanmak üzere bankaya gelerek müracaatta bulunduğunu belirten Kayalarlı, “Devletin böyle benzeri imkanı sunması, halkına topluluk çıkması çok pir ayrımsız görüngü. Bu çeşit projelerin artmasını istek ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi olmayı değme koca gibi istediğini tamlayan Kayalarlı, “İnsanın başını sokacağı garanti tıpkı yeri olması hayattaki en sunturlu şeylerden birisi.” dedi.

Ekrem Güner bile karı harbiden girmek için müracaat ettiğini kaydetti.

Güner, toplumsal basamak sayısının arttırılmasını istedi.

Tekirdağlı vatandaşlar birlikte bankalarda başvurulara başladı.Share: