TRT sunucusu Bülend Özveren akıbet yolculuğuna uğurlandı

– TRT sunucusu Bülend Özveren serencam yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL – TRT’de ayrıntılı yıllar çalışan ve 1975-2012’üstelik Eurovision Nağme Yarışması’nın Türki sunuculuğunu üstlenen, “Ego Bilirim”, “Kesinlikle” ve “Joker” adlı yarışma programları ile hafızalara kazınan Bülend Özveren, Başakşehir Devlet Çarmıklı Camii’nde kılınan cenaze namazıyla akıbet yolculuğuna uğurlandı.

TRT sunucusu Bülend Özveren Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi’nde böbrek yetmezliği nedeni tedavi 12 Eylül’den beri tedavi görüyordu. Yapılan yekpare müdahalelere rağmen yaşamını yitiren sunucu için zaman Başakşehir Kut Çarmıklı camiinde merasim düzenlendi. Planlı törene nutuk ve sinema camiasından çokça sayıda âdem katıldı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazını peşi sıra Bülend Özveren’in naaşı Bahçeşehir Hoşdere Mezarlığına defnedildi.

“Hem meslekte hem da özel yaşantısında örnek birisiydi”

Cenaze törenine katılan eski bili spikeri Orhan Ertanhan, “TRT’nin başı salim olsun benim iz büyüğümdü kendisi Türkiye’da televizyonculuğun duayenlerinden birisiydi kendisi. Hem mesleki kendisine hem de özel yaşantısında denk tıpkı insandı. Bizim hepimize katkıları olmuştur aktif zihayat tarzı ile meslek açmış tıpkı abimizdi umuyorum kim ışıklar içerisinde uyuyan ve mirasını tüvana kuşaklardan ehil çıkanlar evet. Hepimizin başı salim olsun” dedi.

“Türk yayıncılığı açısından çok balaban ayrımsız kayıptır”

Gene cenaze törenine katılan Yengi Nuri Eraslan, “Ego 4 yıldır İstanbul Radyosu’nun 7 yılda Televizyonun müdürlüğünü yaptım böyle benzeri eş ile tanışmaktan çokça memnundum. Kendisi lüzumlu yaptığı lazım ise sunduğu programlar ile karışık bırakan bire bir sunucuydu. Kamuoyunu onu sunumları ile tanıyor kendisi seçme devir denk reşit ve olacaktır. Türk yayıncılığı açısından çokça iri tıpkı kayıptır, kendisinin Türk ve Günindi Müziğine haddinden fazla büyük katkıları birlikte olmuştur” diye konuştu.

Share: