TSYD Malatya Şubesi amacıyla izin

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD)kongresinde Malatya Şubesi kurulması amacıyla genel asamble oybirliğiyle karar aldı.

İstanbul’da yapılan TSYD nizamname tebeddülat kongresinde lüzumlu tüzük değişiklikleri akseptans edildi. Genel kurulda 45 kurultay üyesinin imzaladığı önerge ile TSYD Malatya Temsilciliğinin tüzükte öngörülen unsur sayısına ulaştığı belirterek, Malatya Temsilciliğinin Şube olması için karar alınması istendi. Umumi kurul tüm üyelerin oybirliğiyle TSYD Malatya Şubesi kurulması amacıyla müsaade verdi.

TSYD Malatya Temsilciliğinin kurulması kararının alınmasından sonraları umumi kurulda mütekellim TSYD Malatya Temsilcisi Vahap Güner, “TSYD Umumi kurulunun almış olduğu oybirliği kararı beni heyecanlandırdı. Malatya Şubesini kurarak sizlerin verdiği güvene uygun olmak üzere arkadaşlarımızla çalışacağız. TSYD kapılarını Anadolu’ya ve Malatya’ya açan TSYD idareci ve üyelerine teşekkürname ediyoruz. Malatya adına bu kararınızla daha cıvıl cıvıl bire bir TSYD Şubesi almak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Güner, TSYD Şubesi üzere ilk üyelerin bir toplantı yaparak geçici tıpkısı hile seçeceğini arkası sıra de macerasız kongre kararı alacağını bildirdi.

TSYD Umumi Başkanı Oğuz Tongsir birlikte Malatya Temsilciliğinin Ofis olmayı adalet ettiğini vurgulayarak, Anadolu’de bakir şubeler açılması üzere çalışmaların süreceğini belirtti. – MALATYA

Share: