Tün bekçisinin itiraflarının peşi sıra 3 cinayet çözüldü! Aralarında Galatasaray kurultay üyesi da var

Pendik’te 2006 yılında benzeri yapı firmasının muhasebeciliğini özne Bülent Demir içerisinde personelin maaşları olan 80 bin lira para mahmul kasa ile ortadan kayboldu. Bülent Çıpa’in cesedi, 10 ahit bilahare bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla angaje ve boğazı kesilerek öldürülmüş olarak Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Çelik sandık ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Çıpa’i öldürerek kasadaki paraları araklayan kişilere ulaşılamadı.

Bülent Çıpa

GECE BEKÇİSİ TEMAS ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili meçhul kendisine küsurat dosya, Kocaeli İl Güvenlik Bölüm Müdürlüğü Kıya Devir Amirliği ekipleri vasıtasıyla tahminî 1,5 ay geçmiş tekrar açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada müteharrik gece bekçisi olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı koparmak amacıyla A.B.E. ve Kasıt Dayanak Noktası ile plan yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Çipo’i kendilerini tanıdığı amacıyla öldürdüklerini söyleyen Mustafa M., polat kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, ancak bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Mustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 sene geçtikten bilahare, 2014 yılında, yanlışlık ortağı Meram Dayanç’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle zılgıt ettiğini söyleyen Mustafa M., A.B.E. ile alay malay Garaz Medar’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’birlikte ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili meçhul namına küsurat Maksat Dayanak cinayeti dosyası üstelik kapatıldı.

GALATASARAYLI KURULTAY ÜYESİNİN CİNAYETİNİ BIRLIKTE İTİRAF ETTİ

Sorgusu bitmeme fail Mustafa M., 2018 yılından bu yana zayi namına aranan Galatasaray Kurultay Üyesi hareket insanı Tekin Güzel cinayetinden da bahsetti. Uğurlu Güzel’yu aralarında alacak verecek meselesi mevcut M.B. isimli bir kişinin araba içerisinde öldürdüğünü söyleyen Mustafa M., daha sonradan M.B.’nin babası B.B. ile gelişigüzel cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoban kenarındaki aynı alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine Mustafa M., söylediği bölgede düzlük göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmalarında, Tekin Uğurlu’ya ait ceset ve kemik parçalarına ulaşıldı. Vaziyetler İstanbul ilinde gerçekleştiği amacıyla, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE IRSAL EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., sevk edildiği adli makamlar aracılığıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra zaman adliyeye gönderme edildi.

Bülent Dayanaklık Etmek
Tekin HayırShare: