TÜRK BAYRAKLI KAMYONLAR DUALARLA UĞURLANDI

Artvin’birlikte Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak kaymakamlık merkezinde kâin kamu alım ve kuruluşlarının yeni ilçe merkezine başlayan taşınma işlemi sürüyor. Muhaceret süreci amacıyla ilçedeki Hükümet Konağı’nı önünde merasim düzenlendi. Törene Artvin Valisi Yılmayan Şahika, DÜRÜST Öğür Mebus Erkan Teber, Yusufeli Belediye Reisi Eyüp Aytekin ile amme kurumu amirleri ve görevlileri katıldı. Okunan Kuran-ı Verimli ve yapılan duanın arkası sıra Türk bayraklarıyla donatılan eşya yüklü kamyonlar, barhana eşliğinde bakir ilçe merkezine müracaat etmek için uğurlandı.

‘BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ’

Törende konuşan Vali Yılmaz Doruk, ‘Sürecin, ülkemize, milletimize, ilçe halkımıza kandırıcı, hayır olmasını diliyorum. Aileleri ve komşularıyla bağlanak el birliği, huzur ortamında herkesin zinde uzun ömürler geçirmelerini diliyorum. Eksikler banko olacak, bunları adım adım, birlikte gidereceğiz. Orada sıkça bulunacağız. Nazik benzeri devlet, balaban tıpkısı devlet ve iri benzeri milletiz dedi.

‘İNŞALLAH 7’İNCİ YERİMİZ SONUÇ YERİMİZ OLUR’

Yusufeli Şehremini Eyüp Aytekin üstelik ‘Nakil süreci devam ediyor, önümüzdeki aylar içerisinde inşallah vatandaşlarımız esnafımızı bile yukarıya taşıyarak bu muhaceret sürecini uyanık olacağız. Ego bakir yerimizin, insanlarımıza, neslimize leziz iyi olmasını rica ediyorum. İnşallah o coğrafyayı da bütün birlikte Yusufeli kadar güzel tıpkı coğrafya kılacağız. İnşallah yedinci yerimiz akibet yerimiz tamam diye konuştu.Share: