Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi Gaziantep’te yapıldı

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi 4. toplantısı Tecim Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla Gaziantep’te yapıldı. Zirvede danışma fail Tecim Bakanı Mehmet Muş, zindelik ve doğal gaz zamları ile ilişik konuşarak, “Intihap gidermek talip tek hükümet ben alelhusus bindirim yapayım demez” dedi.

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi 4. toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi. Tecim Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla Gaziantep’te yapılan toplantıya Nazır Muş’un yanında hisse senedi ve politika dünyasından haddinden fazla sayıda beşer katıldı.

Gaziantep Güneydoğu Küçük Asya İhracatçı Birlikleri (GAİB) hizmet binasında yapılan zirvede Türkiye’nin dış satım rakamları değerlendirilerek geleceğe müteveccih atılacak adımlar ile yapılacak icraat konuşuldu. Zirvede açıklamalarda mevcut Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delice, “Bizim mevki olarak sanayiyi efdal teknolojiye geçirmemiz gerekiyor. Bu yüzden nazir fabrikayı kurduk. Bizim ülke yerine ihracatı çokça elan erdemli seviyelere çıkarmamız gerekiyor. Zira ihracat bizim geleceğimiz” dedi.

Programda açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül ise “Gaziantep büyüyen ve gelişen ayrımsız site. Türkiye’nin bildirme büyük tevhit sanayi bölgelerinden birine erbap. Gaziantep gelişigüzel antlaşma büyüyen ve gelişen benzeri kent oldu. Dünyada sükûnet yaşanırken Gaziantep’te bakir tevhit uran bölgeleri kuruluyordu. Yani bu şehir bütün encam revan tıpkı şehir. Gaziantep site adına ihracata balaban katkılar sağlayan tıpkısı şehir” ifadelerini kullandı.

“Intihap ahzetmek talip hiçbir hükümet remiks yapayım demez”

Zirvenin açık oturum kısmında sorulara yanıt veren ve serencam yapılan ruh-doğal gaz zamları ile ilgili konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Enerjide yapılan serencam zamlar fazlalık maliyet demektir. Amma şu bilinsin seçme vira etmek talip hiçbir hükümet ben hele elektriğe ve gaza remiks yapayım demez. Bu artışlar imdi ülkedeki şartların el vermemesi nedeniyle yapılan zamlar. Buradaki faaliyet fiyatları AB ile karşılaştırma edildiği ahit oradakilerin çok altında. Tabiki bu zamlar sanayiciyi zorlayacak. Bu gök bilimsel artışlar desteklenmiş ediliyordu ama artan maliyetler dolayısıyla imdi bazı artışlar desteklenmiş edilemeyecek arkaç geldi. Amma talih kendisine ahali ele vererek bu yumruk zamanların üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu. – GAZİANTEP

Share: