Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi Gaziantep’te yapıldı

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi 4. toplantısı Tecim Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla Gaziantep’te yapıldı. Zirvede istişare fail Tecim Bakanı Mehmet Muş, elektrik ve gaz zamları ile ait konuşarak, “Seçme görmek isteyen tek hükümet ego hele zam yapayım demez” dedi.

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi 4. toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi. Tecim Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla Gaziantep’te yapılan toplantıya Icra Vekili Muş’un birlikte gelişim ve politika dünyasından haddinden fazla sayıda âdem evladı katıldı.

Gaziantep Güneydoğu Rum İhracatçı Birlikleri (GAİB) hizmet binasında yapılan zirvede Türkiye’nin ihracat rakamları değerlendirilerek geleceğe müteveccih atılacak adımlar ile yapılacak çalışmalar konuşuldu. Zirvede açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delimsirek, “Bizim talih olarak sanayiyi erdemli teknolojiye geçirmemiz gerekiyor. Bu yüzden misal fabrikayı kurduk. Bizim ülke yerine ihracatı çokça elan efdal seviyelere çıkarmamız gerekiyor. Çünkü ihracat bizim geleceğimiz” dedi.

Programda açıklamalarda mevcut Gaziantep Valisi Davut Gül ise “Gaziantep büyüyen ve gelişen bire bir şehir. Türkiye’nin sunu nazik organize uran bölgelerinden birine eş. Gaziantep rastgele ant büyüyen ve gelişen tıpkı şehir oldu. Dünyada dinginlik yaşanırken Gaziantep’te yeni kombinasyon endüstri bölgeleri kuruluyordu. Yani bu kent bilcümle encam giden bire bir kent. Gaziantep kent olarak ihracata yüce katkılar sağlayan aynı site” ifadelerini kullandı.

“Seçim çalmak isteyen tek hükümet bindirim yapayım demez”

Zirvenin panel kısmında sorulara karşılık veren ve sonuç yapılan zindelik-doğal gaz zamları ile ilişik mütekellim Tecim Bakanı Mehmet Muş, “Enerjide yapılan son zamlar fazlalık maliyet demektir. Ama şu bilinsin seçme kaldırmak isteyen hiçbir hükümet ben hele elektriğe ve gaza remiks yapayım demez. Bu artışlar imdi ülkedeki şartların ahali vermemesi dolayısıyla yapılan zamlar. Buradaki zindelik fiyatları AB ile karşılaştırma edildiği ant oradakilerin haddinden fazla altında. Tabiki bu zamlar sanayiciyi zorlayacak. Bu astronomik artışlar sübvanse ediliyordu amma küsurat maliyetler dolayısıyla daha çok gâh artışlar desteklenmiş edilemeyecek arkaç geldi. Amma mutluluk kendisine halk ele vererek bu zor zamanların üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu. – GAZİANTEP

Share: