Türkiye Pirat Şampiyonası İznik Gölü’nde

Marmara Bölgesi’nin bildirme iri gölü olan İznik Gölü’nde Türkiye Pirat Şampiyonası yapılacak.

İznik Şehremaneti Başkanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu Pirat Sınıfı Komitesi ortaklığında gerçekleşecek kodifikasyon 18 Ağustos Perşembe haset tevessül algı ve 21 Ağustos Ilişki günü sonuç bulacak.

Genel sınıflama, yerli dershane ve gençler kategorisinde doğmak üzere 40 havza ile 80 sporcu İznik Gölü’nün misilsiz manzarası eşliğinde korkunç bir konkur ortaya koyacaklar. İznik Belediyesi İzzet Peşte Akarsu Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek olan Türkiye Pirat Şampiyonası için mecmu hazırlıklar tamamlandı.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Idareci konuyla ilgilendiren yaptığı açıklamada “Türkiye’nin beşinci, Marmara Bölgesi’nin sunma iri gölüne eş ilçemizde akarsu sporları alanında yaptığımız girişimler meyvelerini veriyor. Yelkenli, yüzme, kürek, kano alanlarında açmış olduğumuz kurslardan çıkan gençlerimiz yine bu alanlarda ki takımlarımızda sportmen olarak birçok müsabakalara katılıyorlar ve mehabetli başarılar elde ediyorlar. Zaman bile Yelken Federasyonu bünyesinde zindelik gösteren Pirat Sınıfı Türkiye Şampiyonası’nı ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Lazım ilçemizin ve İznik Gölü’nün tanıtımı ve icap bu alanda sportmen yetiştirmemize bindi sağlayacak olan bu organizasyonu büyük görüyoruz. Bu şalter ile Türkiye Pirat Şampiyonası müsabakalarında yarışacak olan tam sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.

18-21 Ağustos tarihlerinde ahit boyu gerçekleşecek müsabakaların ihsan töreni 21 Ağustos Ilişki günü 17.00’da gerçekleşecek. – BURSA

Share: