Türkiye Pirat Şampiyonası İznik Gölü’nde

Marmara Bölgesi’nin yeryüzü şişman gölü olan İznik Gölü’nde Türkiye Pirat Şampiyonası yapılacak.

İznik Uray Başkanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu Pirat Sınıfı Komitesi ortaklığında gerçekleşecek organize 18 Ağustos Perşembe günü tevessül alacak ve 21 Ağustos Ilişki haset serencam bulacak.

Genel bölümleme, yerli dershane ve gençler kategorisinde tevessül etmek amacıyla 40 havza ile 80 sportmen İznik Gölü’nün eşsiz manzarası eşliğinde korkunç bire bir konkur ortaya koyacaklar. İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Dinlenme Kampı ve Terbiye Merkezi’nde gerçekleşecek olan Türkiye Pirat Şampiyonası amacıyla tam hazırlıklar tamamlandı.

İznik Şehremini Kağan Mehmet Mahirane konuyla ilgilendiren yaptığı açıklamada “Türkiye’nin beşinci, Marmara Bölgesi’nin bildirme şişman gölüne topluluk ilçemizde akarsu sporları alanında yaptığımız girişimler meyvelerini veriyor. Yelkenli, yüzme, kürek, kano alanlarında açmış olduğumuz kurslardan sâdır gençlerimiz yine bu alanlarda ki takımlarımızda sportmen namına bir nice müsabakalara katılıyorlar ve mehabetli başarılar elde ediyorlar. Bugün birlikte Yelken Federasyonu bünyesinde hareketlilik gösteren Pirat Sınıfı Türkiye Şampiyonası’nı ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Lüzumlu ilçemizin ve İznik Gölü’nün tanıtımı ve lüzumlu bu alanda sporcu yetiştirmemize bindi sağlayacak olan bu organizasyonu büyük görüyoruz. Bu komütatör ile Türkiye Pirat Şampiyonası müsabakalarında yarışacak olan tam sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.

18-21 Ağustos tarihlerinde aktarılma boyu gerçekleşecek müsabakaların hediye töreni 21 Ağustos Alım Satım haset 17.00’da gerçekleşecek. – BURSA

Share: