Türkiye’nin konuştuğu Toplama Muhammet’ten sevindiren bili! Dosdoğru bir şekilde kilo alıyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki çöp evden kurtarıldıktan sonradan AÜ Hastanesi’nde tedavi gören Çokluk Muhammet A.’nın (9)sonuç durumuyla ilgilendiren hikmet verdi.

“KİLO ALIMI İSTEDİĞİMİZ GİBİ”

Muhammet’in gayet bereketli olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Özkan, “Hep çabalar sonucunu verdi. Keyif adına hiçbir sıkıntısı namevcut. Kalorileri kısıtlanmış ama mevrut bilcümle tabağı akıbet noktasına büyüklüğünde tüketiyor. Kilogram alımı istediğimiz gibi, çıktı kalpte, böbrekte, karaciğerde herhangi bir sıkıntısı yok. Sağ Esen ilgilendiren hiçbir sıkıntımız namevcut amma bibi ara uzaklık strateji etmemiz gerekiyor, zira doğrusu evolüsyon geriliği var, onu da acilen aşmasını beklemiyoruz” dedi.

“20 KİLOYA ULAŞTI”

En balaban sıkıntının psikiyatrik gözlem olduğunu tamlayan Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Psikiyatrik gözlemi da çokça sık olmakla bu arada gene bitmeme edecek, anlaşılan gelecek zarfında uygun bir zamanda taburcu edeceğiz. Taburcu geçmek amacıyla bütün antlaşma söyleyemiyorum. Bu bala belli önce etapta devlet denetimine geçeceği için, orada uygun tıpkı yassı hazırlanıyor. O müstevi için selen bekliyoruz. İlk geldiğinde 17 kiloydu, şu anda 20’ye yaklaştı. Taburcu olduktan sonra bile bittabi çok yoğun göreceğiz. Çap gerçekli ki uygun bir ortam hazırlayacaktır. Makul ortamda kendini güvende hissetmesi, hem bedensel hem psikiyatri sağlığını izlem etmeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu.Share: