Twitter ve Elon Musk arasındaki cenk kızışıyor: Mesajları çekmek istiyor

Bakir murafaa belgelerine bakarak Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma teklifini ferasetsiz calip Elon Musk’ın mesajlarını ele geçirmeye çalışıyor.

Pazartesi haset iştirak, Musk ile davası üzere ilgilendiren dönme süresince mecmu pek mesajlarının aranmasını istediğini söyledi.

Twitter, Musk’ın şirketi 44 bilyon dolara satın almak üzere april ayında yaptığı anlaşmadan idraksiz çekilmeye çalışmasının peşi sıra sabık ay sevgili açmıştı. Twitter’ın Musk’ın mesajlarına müteveccih talebi ise pazartesi günü verilen ve davayı denetleyen Yargıç Kathleen St. Jude McCormick aracılığıyla elan imzalanmayan önerilen tıpkısı emirle geldi.

Musk ve Twitter, sevgili için bilgelik alma üstüne birbirlerini sürekli zorlamaya bitmeme ediyorlar. Twitter’ın endişe talebinden ilk birlikte Musk’ın spam hesaplar hakkındaki bilgelik talebi üzere bu yılın başlarında kovulan ayrımsız tutumlu ile görüşülmesine izin verilmişti.

Twitter antrparantez Musk’ın güya ortakları ve sırdaşlarının mesajlarını dahi arıyor. Musk’ın sosyal çevresine ayrımsız paradigma murafaa celbi gönderen şirket, milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya ve PayPal’ın müessis ortağı David Sacks birlikte dahil başlamak amacıyla beş altı kişiden Musk ile Twitter satın alımıyla ilgilendiren iletişim kurmalarını istedi.

Mahkemenin teşrinievvel ayı başlarında gerçekleşmesi planlanıyor.

Share: