Ümit Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Vatandaşlık Mevdu. Bu, Az Daha Seçme Sonuçlarını Etkileyecek Yüzdelik 3’lük Tıpkı Kerem

GENÇAĞA KARAFAZLI

Yengi Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “”Türkiye’üstelik 13 milyona mail mülteci ve gizlice var. Bu mevki bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez benzeri el ülkesinin bürüme edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık bırakılmış, Suriyeli zait diğer uluslar. Bu, neredeyse seçim sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük bir büyüklük. Bacaklarınıza 10’ar kilogram çıpa bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye üstelik bacaklarına 10’ar kilogram çipo bağlanmış ayrımsız yüzücüye benziyor, sonsuz aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üstünde tutuyor. Şayet bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’bile yaşanan iç savaşın aynısını, daha fek edicisini yaşayacak” dedi.

Ümit Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kalabalık, Giresun, Trabzon ve Rize illerini havi ziyaretinin serencam gününde, Rize’da esnafı ülfet etti, peşi sıra basın toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’bile 13 milyona mail mülteci ve gizliden gizliye var. Bu mevki istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diyerek konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ CALI BİR ŞEKİLDE İKİYE MUKASSEM”

“Önümüzdeki aylarda, eylül ayında yapacağımız iri kongremizi, benim de süresince olacağım umumi tarz ziyaretlerini, Rize dahil hep bölgede ve Türkiye’nin dümbelek artan bölümlerinde seçimlere kadar sürecek olan kırıcı bir mesai temposunu, tempomuzu birlikte seçme sabık çevrim henüz de arttırarak sürdüreceğiz. Tığ, düzme benzeri şekilde ikiye bölünmüş Türk siyasetinde, Yengi Partisi namına üçüncü yolu; Cumhuriyet’in yapı esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini künde ediyoruz. Partiler arasındaki işsiz ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi muntazır tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Yengi Partisi’nin yapacaklarını bütün ambargolara rağmen muazzez Türk milletiyle seçme fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya birlikte bitmeme edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Tıpkısı gazetecinin sorusu üzerine Özdağ, “Bizimle bu tuhaf ruh bilimsel harp oyunlarına girmeye çalışanların birlikte yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet dolgunca biliyoruz. Tığ ise mehabet terbiyemizi ve izzet misyonumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten almış tıpkı kadroyuz ve siyaseti de böyle yapmayı yeğleme ederiz. Yalnız Kargaşa’de valilikten kaynaklanan tıpkısı engellemeyle karşılaştık. Onun dışında tıpkı engellemeyle değil, tıpkısı takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Tığ, öz halkının kültürel değerlerini kapsayan, tırsmak gösteren, fakat siyasette sömürme etmeyen aynı akıntı kendisine yekpare vatandaşlarımızın inançlarına alın alışılmadık bir ocumak gösterilmesini devletin zorunlu görevi adına görüyoruz ve ondan yağlık de on paralık kimsenin bulut içerisinde olmaması gerekir. On Paralık kimsenin hayat tarzına hangi çap ne benzeri öğür ne bile sınırlı dışından mevrut sığınmacıların müdahale etmesine cevaz vermeyiz” diye niteleyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine gabi gönderilmesi için elbette ayrımsız kez izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’da 13 milyona mail mülteci ve habersizce var. Bu mutluluk bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez ayrımsız el ülkesinin bürüme edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık verilmiş, Suriyeli zait gayrı uluslar. Bu, az daha intihap sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük tıpkısı heybet. Bacaklarınıza 10’ar kilogram demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye bile bacaklarına 10’ar kilo demir angaje ayrımsız yüzücüye benziyor, sürekli aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak akarsu üstünde tutuyor. Eğer bu böyle devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’bile yaşanan iç savaşın aynısını, henüz tahrip edicisini yaşayacak. Zira Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin tıpkı stratejik kafile mühendisliği olduğunu ve amacın Şişman Kürdistan üzere Türkiye bağırsak savaşı olduğunu biliyoruz. yüz yüze olduğumuz uzanım, aynı kayırıcı hakları meselesi olmanın ötesinde bir İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 sene önceki emperyalizmin kiralık ordusuyla işgal etmeye çalıştılar, şimdi ise sınırdan naşir güzeşte milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Hal hakeza olunca Utku Partisi kendisine bizim politikamız, bir milli nefsi müdafaadır. Tığ, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin beraberinde, amma emperyalizmin ve emperyalizmin stratejik göç mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi tıpkı iç savaşa sürükleyecek olan projenin de karşısındayız. Burada bulunan insanların 4-5 milyonunun türel bir statüsü var, gerisi sinsice. Seçkin kerem kaçaklara ne yaparsa tığ da onu yapacağız, uluslararası hukuka göre deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’de eğreti mülteci statüsünde olanlara diyeceğiz kim ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince mal ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz antlaşma parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu doğrusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Şayet bunu yabancılara gâvurluk adına nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini kabul etmiş olursunuz.

“SOSYAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını devlet veriyor mu size? Vermiyor. Doğal gazda dahi vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu birlikte vermeyeceğiz. Toplumsal yardımları durduracağız ve bunları yaparken üstelik Beşar Esad rejimi ile ilkin görüşüp kafasız dönmelerini, köylü döndükten sonraları ilkokul yıl Birleşmiş Milletler gözetiminde aynı herif hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve aynı üstelik bir şeyin pazarlığını yapacağız; henüz önce askerliğini yapmış olan Suriyelilerin bire bir daha askere alınmaması. Çünkü Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden aynı tanesi birlikte erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Amma kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada şehit olacak, o Suriyeli burada minval askerlik yapmayacak; bu, kabul edilebilir bire bir kapsam değil.

“GERİ AHIT PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu ferasetsiz gün projemizi, Rum Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan haddinden fazla hoşlanmadığını biliyoruz. Amma çocuklarımızın bir iç savaş yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın esirgeme edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda erinç içre dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması için bunu yapmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara karşı ayrımsız önyargımız namevcut. Tığ, 13 milyon mülteci ve gizliden gizliye gitsin, 33 milyon turist gelsin istiyoruz. Demin bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’birlikte çokça çok Fellah seyyah var?’ Olsun, Arap turiste on paralık itirazımız bulunmayan. Geliyor, servet harcıyor ve gidiyor. Amma yurttaşlık vermeyiz yurt aldıklarında, bunu iptal edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Yerey sattırmayacağızb Gayrimenkul alabilir, vatandaşlık alamaz. Yerleşme izni alır Türkiye’birlikte. Batılıların yaptığı şeyi yaparız biz bile. Ezcümle Utku Partisi, bugün Türk milletinin Küçük Asya’dahi kaime hakkını savunan biricik politik partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’bile Yahudiler izzet kurdukları antlaşma, Filistin topraklarının fakat yüzde 7’sini satın almışlardı. Buna karşın mehabet kurdular. Onun için şimdi siz buraya Türklerden üç bitirme elan çabuk kalan milyonlarca âdem alırsanız bire bir dönme çokça ağırbaşlı bedelleri çocuklarımız öder. Tığ, kült ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin istismar edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akıllıca olduğunu düşünüyoruz. Ancak azıcık yapılan ve esasta Atatürk çizgisini külah etmeyen laikçi uygulamaları birlikte makul bulmuyorduk. Çünkü bugünkü AKP iktidarının önünü açan da o uygulamalar oldu. O uygulamaların fikir babalarının bir zamanda Şişman Ortadoğu Projesi’nin düşün babaları olması bile rast değildir.

“O MASAYI ANCAK TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ilişkin birlikte “Bakın, biz, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere açık oturum türe vereceğiz, açık oturum türe olacak’ diyen tıpkı zihniyetle aynı masada olmayız. Tığ, o masayı ancak tekmeleriz” dedi.Share: