UMUT’UN HAYATINI HASTANE BAHÇESİNDE TANIŞTIĞI HEMŞİRE DEĞİŞTİRDİ

AKSARAY’dahi babası ve annesi ölünce üvey babası eliyle evden atık ve hastane bahçesinde kalmaya başlayan yürüme özürlü Düş Işık (41) burada tanıştığı abla Fatma Eroğlu’nun desteğiyle Ocak Içtimai Politikalar Bakanlığı’na ait Rüya Evi’ne yerleştirildi. Umut Işık, 1 yıl Adana Göstermelik Hastanesi bahçesinde yattım. O dönemde tıpkısı hemşire ile tanıştım ve bacı sebebiyle buraya geldim. Devletimizden Tanrı razı olsun bana hem üvey anne hem da atalık yapıyor. Imge Evi bana imge oldu. Şimdi o hemşireyi çokça almak istiyorum, haddinden fazla özledim, gelirken bana sarılıp ağlamıştı dedi.

Ağrı’da etkili Imge Işık, 20 sene geçmiş tıpkısı gidiş geliş kazasında babası ölünce Adana’daki annesinin yanına geldi. Bu sırada annesini bile kaybeden Işık’ı üvey babası 14 yıl ilk evden kovdu. 1 yıl boyunca Adana Numune Hastanesi bahçesinde kalan Işık’a aynı abla yardım ederek Imge Evi’ne yerleşmesini sağladı.

‘O HEMŞİREYİ SARMAK İSTİYORUM’

Umut Işık, Babam Fevzi Işık kaymakamlık sonucu son edince Ağrı’dan annemin yanına Adana’ya geldim ve 20 yıl onunla bu arada yaşadık. Annem memat edince üvey babam beni dışarı attı. 1 yıl Adana Göstermelik Hastanesi bahçesinde yattım. 2008 yılında bir abla ile tanıştım ve hemşire sebebiyle buraya geldim. Tanıştığım hemşire Fatma Eroğlu benim hayatımı değiştirdi. Rüya Evi’ne yerleşmemi sağladı. Devletimizden Tanrı razı olsun. Bana burada hem annelik hem da babalık yapıyor. Benim ailem devletim, ben bunları inkar edemem. Buradaki hocalarıma öğretmen demeye utanıyorum. Zira bana atalık yapıyorlar. Benim tıpkısı yerim ağrıdı mı derhâl hocalarıma söylüyorum. Onlar dahi hemen hemşirelere söylüyor ve benimle özenle ilgileniyorlar. Umut Evi bana umut oldu. Deminden o hemşireyi çok almak istiyorum. Onu çokça özledim çokça dolgunca bir kayırıcı. Allah ondan razı olsun. Aksaray’a gelirken bana sarılıp ağlamıştı dedi.

‘KURUMDA BÜTÜN ONU ÇOK SEVİYOR’

Rüya Evi özel terbiye öğretmeni Arif Saika, şunları söyledi

Imge Evleri, rehabilitasyon merkezinde küsurat kişilerin sosyal hayata adapte olmaları ve kişi bağımsız milletvekili yaşamlarını kazanabilme hesabına meri benzeri proje. Düş ve onun üzere 11 sevimli, 2 düş evinde kalıyorlar. Umut Ağrı’da doğma ve babası mevt edince annesi apayrı tıpkısı evlilik yapıp Mersin’e kurulu. Orada annesi birlikte son etmiş. Üvey babası Rüya ile geçinemiyor ve onu sokağa atıyor. Düş, Mersin’den Adana’ya geliyor ve orada hastanenin bahçesinde kameriyede kalmaya başlıyor. Sağlıklı olsun tıpkı hemşirenin ayırt etmesi ile Ocak Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurma ediyor. Kendisinin fiziki yerine bacaklarından rahatsız olduğu için ifade alınıyor ve bizim kuruma yerleşiyor. 2009 yılından bu yana kuruluşumuzda kalıyor. Kıraat yemeni biliyor ve öz işlerini yapabiliyor. Bunun birlikte çokça domuzuna gidiş ve türküler söylüyor. 10 yıldır beraberiz haddinden fazla zer bire bir koca ve onun sesi ile burada tığ birey buluyoruz. Kulaklarımızın pası siliyor. Kurumda dizge onu haddinden fazla seviyor ve sevmeye da devam edeceğiz.

Share: