Uzmanlar uyarıyor: “Taşınmazlar kabul etmek isteyenler elini tez tutsun”

Uzmanlar uyarıyor: “Gayrimenkul kabul etmek isteyenler elini tez tutsun”

İSTANBUL – Taşınmazlar yatırımı düzenlemek isteyen vatandaşlara uzmanlardan uyarı. Uzmanlar yatırım fayrap etmek isteyen vatandaşların ellerini acele tutmaları gerektiğini yıl esasen itibaren fiyatların çoğalma göstereceğini belirtiyor.

Yurt sektöründe son tıpkı yılda tırmanan fiyatlar, durağan döneme girdi. Ancak uzmanlar fiyatların yeni sene ile alay malay maliyetlerin artmasıyla oranlı olarak artışa geçmesini beklediklerini belirtiyor.

CB Ena emlak açılışında konuyla ait açıklama özne Ena Gayrimenkul ortakları Tayfun Yazıcı ve Ömer Şahmahmutoğlu vatandaşlara yatırım üzerine tavsiyelerde bulundu.

Şahmahmutoğlu fiyatların yeni yıl ile birlikte yükselmesini beklediklerini belirterek “Taşınmazlar sektöründe maliyetlerin yükselmesiyle birlikte fiyatlar yükseliyor ev ayından itibaren asgari ücretlerin yükselmesiyle gelişigüzel maliyetlere yansıyacağı amacıyla fiyatların düşmesinden kortej edemeyiz fiyatları yine yükselecek. Ancak müft hareket işleyen firmalar elinde bulunanları satamadığı için sıkışarak ucuza satabilir takkadak gayrimenkullerin düşmesi tahakküm. Zaman kayran temas ant kazanır. Ensesi Kalın olan insanlar değme zaman yurt ile ensesi kalın olmuşlardır çünkü emlak seçme ant üstüne koyar” dedi.

Türkiye’de sunma çok yatırımı İran vatandaşları yapıyor.

Türkiye’de yurt sektöründe bildirme çok yatırımı İran vatandaşlarının yaptığını belirten Şahmahmutoğlu “Kestirmece iki senedir ecnebi satışımız bulunuyor. Bunlardan en aşkın alımı işleyen İran vatandaşlarıydı fakat şuan ülkelerinde çöz cengel olduğu için bu tarafa mülk getiremiyorlar. Ama şuan da Rus vatandaşları çokça vahim şekilde kurum yapıyorlar amma onlarında geçici bir süre olacağını düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: