Vali Taşbilek’in karye ziyaretleri devam ediyor

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yapılan çalışmaları durumunda meşgul olmak, sav ve talepleri birebir kazanmak ve vatandaşlarla aynı araya gelmek amacıyla sürdürdüğü karye ziyaretleri çerçevesinde İkisu Vadisi’nde mevcut 14 köyü konuşma etti.

Vali Taşbilek, beraberindeki heyetle İkisu vadisinde düz kayran Merkeze merbut Mescitli, İkisu, Övündü, Demirkaynak, Dibekli, Gümüşkaya, Hasköy, Boyluca ve Karamustafa köyleriyle Torul ilçesine sınırlı Bahçelik, Arılı, Kalecik, İnkılap, Günay köylerini müzakere etti.

Ziyaretler çerçevesinde muhtarlar ve köy halkıyla aynı araya gelen Vali Taşbilek, vatandaşların taleplerini kulaktan yetkililere eksikliklerin imkanlar dahilinde giderilmesi ve taleplerin değerlendirilmesi üzere ferman verdi.

Muhtarlardan ve vatandaşlardan köylerinde bulunan sökel, yetim, buğulu, kıygın ve muhtaç ev ve bireyleri kesinkes kendilerine bildirmelerini isteyen Ilbay Taşbilek, gittiği köylerde yanına mevrut, kendisini karşılayan çocuklarla dostça yazar, oyuncak bağış etti, köylerde hareketli kadınların ilettiği taleplerin ise ivedilikle yapılmasını istedi.

Köy ziyaretleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Ilbay Taşbilek, “Karye ziyaretlerimiz çerçevesinde zaman Torul ve format ilçemizin köylerindeyiz. Köylerimizde özellikle muhtarlarımız gelmek amacıyla, köylerimizin değerli sakinlerine bizlere gösterdikleri karı sahipliklerinden dolayı teşekkürname ediyorum. Bugün da bu faaliyet çerçevesinde 14 köyümüzü mülakat ettik. Bu çalışmadaki amacımız köylerimizi yerinde görebilmek, vatandaşlarımızla hasbihal edebilmek, sorunları durumunda görebilmek, tahlil edebilmek, istişarede olmak, yaptığımız işleri durumunda takip edebilmek ve vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları yer aceleci şekilde zahir çözebiliriz bunun çabasını izah etmek” dedi.

Ilbay Taşbilek’e ziyaretlerinde Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, İl Umumi Meclisi Başkanı Mehmet Sakıncasız Erdoğdu, İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Ekrem Aksungur, Umumi Kâtip Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, İl Umumi Meclisi üyeleri, İkisu-Tersun-Artabel Vadisi Köyleri Derneği Başkanı Tacettin Üçel, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyesi Söğütağıl Muhtarı Başkumandan Aktarılma Iri ve özge kurum yetkilileri eşlik etti. – GÜMÜŞHANE

Share: