Van fen | “Izzet Teşvikleri Lansman Günleri” Van’da başladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere müteveccih düzenlenen “Ihtişam Teşvikleri Tanıtım Günleri” Van’bile başladı.

Van Expo Fuar ve Kurultay Merkezi’nde tahminî 40 kurum ve kuruluş, gençleri kamuyla buluşturan ve azamet teşviklerinin tanıtıldığı stantlar açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda birleştirme edilen, Bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına mecbur kuruluşlar ile değişik kurumların vadi aldığı etkinliğe, evvel, orta, ortaöğretim ve üniversitelerde okuyan gençlerle aileler bandaj gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, atıfet, görüntü, kredi destekleri ve staj programlarıyla ilişkin vukuf aldı.

Etkinliğe katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, stantları gezdi.

AA standında Lansman Günleri etkinliğini değerlendiren Başar, Şevket Teşvikleri Tanıtım Günleri Fuarı’nın 12’ncisini Van’birlikte düzenlediklerini söyledi.

Van’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başar, şunları kaydetti:

“İletişim Başkanlığı kendisine devletimizin, gençlerimize yönelik imkan tanıdığı, bindi, fon, burs, emniyet kadar isteklendirme unsurlarının kendilerine uygun, yüz yüze beyan etmek için buradayız. Bu sayede gençlerimiz üstelik kariyerlerini planlarken, geleceklerini kurgularken, devletin hangi imkanıyla neler yapabilecekleri hususunda bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Burada Millî Ajans’tan KOSGEB’e, Toyluk Spor Bakanlığı’ndan Milli Terbiye Bakanlığına, TÜBİTAK’tan Defans Sanayi Başkanlığı kadar devletimizin 40’a andıran kamu kurumu, eksper ekibiyle gençlerimizi bekliyor. İki dönem sürecek etkinliğimize Van’ın belde diyar ve il ve ilçelerinde tüvana mecmu gençlerimizi çağırma ediyorum.”

Üniversite öğrencisi Mehmet Mürtefi Demirkıran dahi “Devletimizin envestisman ve teşvikleri burada bizlerle paylaşması çok iyice reşit. Birçok şeyi burada öğrenme fırsatımız oldu. Stantları biricik tek dolaştık ve hikmet aldık. On Paralık bilmediğimiz konular karşı bilgi aldık. Fuar ayn kamaştırıyor. Akıbet kendisine AA standını gezdik alelade haddinden fazla gururlandık.” dedi.

Lise öğrencisi Ahmet Işıklı ise “İlk Van’üstelik hakeza bire bir fuar düzenleniyor. Stantlarda çokça ilginç bilgiler edindik. Burada yarışmalara katıldık. Çok keyif aldık. Pir tıpkı proje oldu, hayatımıza teceddüt getirdi. Düzenleyenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

AA standı dahi yerini aldı

Rum Ajansı (AA) bile sergilik açan kurumlar arasında yerini aldı.

AA Van Mıntıka Müdürü Cemal Aşan, AA Stratejik İletişim ve Aut İlişkiler Müdür Yardımcısı Çiğdem Candar ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğünden Kıdemli Ehlihibre Seyfullah Altuntaş, standı konuşma edenlere alım karşı bilgelik verdi.

Başar, mütenevvi alım temsilcileri ve gençler birlikte AA standını konuşma etti.

Share: