Van gündem haberi: Van Valisi Balcı “Kerem Teşvikleri Lansman Günleri”nde AA standını konuşma etti

Van Valisi ve Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Âşık Balcı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Van’birlikte gençlere müteveccih düzenlenen “Azamet Teşvikleri Tanıtım Günleri” etkinliğinde Rum Ajansı (AA) standını musahabe etti.

Doğu Küçük Asya Fuar ve Kongre Merkezi’nde hava ile kuruluşların gençleri kamuyla buluşturan ve büyüklük teşviklerinin tanıtıldığı “Mehabet Teşvikleri Lansman Günleri” devam ediyor.

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezindeki etkinliğe katılan Vali Balcı, Vali Yardımcısı Yavuz Arslan ve İl Inanma Müdürü Atanur Vazıh stantları dolaştı.

AA standını de ziyaret eden Balcı, AA Van Nahiye Müdürü Cemal Aşan, AA Stratejik İletişim ve Aut İlişkiler Müdür Muavini Mahmur Çiçeği Candar ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğünden Mümessil Eksper Seyfullah Altuntaş vasıtasıyla karşılandı.

AA’nın çalışmaları hakkında hikmet kayran Balcı, AA muhabirine, hayallerini ve ideallerini gerçekleştiren gençleri kamu hava ve kuruluşların temsilcileriyle buluşturduklarını söyledi.

Balcı şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığımız İletişim Başkanlığının Azamet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde bir aradayız. Aslında lansman günleri, gençlerin hayallerini, ideallerini, isteklerini yapmak için devletimiz aracılığıyla sunulan imkan ve kolaylıkları öğrenmelerine olanak sağlıyor. Gençlerin kafalarındaki soruları gidermeye yönelik haddinden fazla iyice bire bir fuar oldu. Vekillik temsilcileri, umum müdürlük temsilcileri burada. Elhasıl gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yönelik sorulara karşılık bulabilecekleri sunturlu tıpkısı mekan. Gördüğüm kadarıyla gençlerin ilgisi da fazla. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının geldiği 12’nci ülke Van. 500 bin gencimiz bu fuarlara ek. Bu de kasırga verici tıpkısı husus. Doğunun incisi, bayrı kent Van’bile 30 bin gencimiz, tanıtım teşvikleri fuarına gelerek kafalarındaki sorulara yanıt bulabilecek. Bilcümle gençleri buraya çağırma ediyorum.”

Share: