Van haberleri… Van’da Çap Teşvikleri Lansman Günleri start aldı

Van’da Mehabet Teşvikleri Tanıtım Günleri bidayet aldı

VAN – Van’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı eliyle tevhit edilen ‘Mehabet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ tevessül aldı.

Van Expo Fuar ve Kurultay Merkezi’nde düzenlenen lansman günlerine öğrenciler korkulu katılma sağladı. Burada aynı açıklamada bulunan İletişim Komutan Yardımcısı Âlem Başar, lansman günlerinin 12’ncisini Van’da düzenlediklerini rapor ederek, “İletişim Başkanlığı kendisine devletimizin, gençlerimize yönelik imkan tanıdığı, bindi, kaynak, burs, kredi kadar isteklendirme unsurlarının kendilerine yüz yüze tefhim etmek üzere buradayız. Bu sayede gençlerimiz bile kariyerlerini planlarken, geleceklerini kurgularken, devletin ne imkanıyla neler yapabilecekleri hususunda aynı farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Burada KOSGEB’ten Millî Ajans’a, Cahillik Spor Bakanlığı’ndan Milli Yetişek Bakanlığına, Savunma Sanayi Başkanlığı’ndan TÜBİTAK’a devletimizin 40’a andıran kamu kurumu ve kuruluşu ehlivukuf ekibiyle gençlerimizi bekliyor. İki çağ sürecek etkinliğimize Van, mekân memleket ve ilçelerinde cıvıl cıvıl umum gençlerimizi davet ediyorum” dedi.

Vatandaşlar ise bu organizasyonun eksiksiz kamu gurur ve kuruluşları ortada iletişime sebep olduğunu belirterek, İletişim Başkanlığı’na teşekkür ettiler.

Share: