Varto kış mevsiminin genişlik sevimsiz gününü yaşıyor

Varto şita mevsiminin genişlik itici gününü yaşıyor

MUŞ – Muş’un Varto ilesinde kar yağışının ardından etkisini artıran itici çekicilik zımnında ağaçlar kırağı ve buz sarkıtları oluşurken, haddinden fazla sayıda şalter ise dondurucu soğuktan belde çalışmadı.

Muş’un Varto ilçesinde itici çekicilik hayatı karşıt etkiliyor. Havaların soğumasının arkası sıra ilçede çatı çatılarında buz sarkıtları oluştu. Familya, aksiyon yeri ve arabaların camları buz tuttu. Binaların çatılarında buz sarkıtlarının oluştuğu ilçede vatandaşlar yolların buz pistine dönüşmesinin ardında yürümekte zahmet çekerken, araçlarını battaniye ve düzme branda bezi ile örttüler. Havanın Sibirya soğuklarının etkisinin altına girdiğini belirten Seyithan Ziyalı ünlü vatandaş, “Havanın hele akşam saatlerinde dona çeviriyor. Biz evlerimizde donarken Tanrı depremzede kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Sularımız sevimsiz açıktan ekolojik ortam ekşimik, Varto’nun havası budur. Allah basitçe versin. Albeni çok antipatik Sibirya soğuktur “dedi.

Selahattin Nayci ise “Dakikasında çabukça herhangi bir dönme bu çileyi yaşıyoruz. Yerle hava birbirine yapışmış albeni çok sevimsiz “dedi.

Share: