Vatandaşlar toplumsal basamak projesi amacıyla başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesine referans yapıyor.

“Cumhuriyet Altını Tarihinin Sunma Nazik Toplumsal Konut Projesi” diye nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” yerine belirlenen kampanyaya başvurular, e-Kerem’in yanında proje ilindeki Tarım Bankası ve Umum Bankasının yetkili şubeleri yoluyla birlikte yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabahleyin saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar eliyle yapılacak başvurular, 14 Ilkgüz-31 Ekim 2022 tarihleri ortada kabul edilecek. e-Ululuk başvuruları ise 28 Teşrinievvel’de sona erecek.

Sakarya’de vatandaşlar, Adapazarı, Trap, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’da inşa edilecek toplanmış 2 bin 750 konut üzere banka şubelerine geldi.

Proje kapsamında suret ile 6 ilçede 902 bölük yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Katışıksız Araz, AA muhabirine, mütekait olduğunu ve yıllardır karı sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Ilinek, “İnşallah sülale sahibi oluruz. Allah herkese kader etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 bölük yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kaya de projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkürname fail Kaya, “Bu tüvana yaşımda sülale hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diyerek konuştu.

Adem Katışık ise kiraların faziletli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden ev kabul etmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 bölük yapılacak Kocaeli’den, 1100 bölük mensur edilecek Düzce’den, 1450 basamak kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 hane yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: