VEKIL ARISTOKRAT: 15 TEMMUZ’U FETÖ YAPTI, ARKASINDA BAL GİBİ AMERİKA VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırklareli’de sivil cemiyet örgütleri temsilcileriyle yemekte tıpkı araya geldi. Avrupalıların, konuşurken 100 almanak planlar, şişman planlar yaptığını söylediğini tamlayan Aristokrat, “Rastgele meseleyi burnundan kıl aldırmayacak tıpkı şekilde yönetmeyi namına beceri olarak gören Avrupa ama fikirli bir şekilde bütün sorunlarını doğuya yıkan Avrupa, hangi pandemi meselesinde, hangi toptan dünyada, hangi üstelik enerji meselesinde burnunun önünü göremeyecek derecede bire bir izleme eksikliğinin içine düşmüştür. Küreselleşme denilen terim, 20’nci yüzyılın böylecene Amerika’yı dünyada hükümran eylemek, Avrupa’yı üstelik onun vagonu haline getirebilecek bir anlayışı kullanmak amacıyla buluş edilmiş bire bir kavramdır. 1950’lerden itibaren dünyada sakil ekseni doğuya akıllıcasına kaymaktadır. Kırıcı ekseni derken; açık oturum ciddi ekseni, silahlı ağırbaşlı ekseni ve kazançlı pahal ekseni doğuya doğru yoğun bire bir şekilde kaymaktadır. Doğunun üretim mekanizmalarından birisi Çin. Kişi üretimini pandemiden yağlık kapattı ve dünyanın birçok yerinde gaz fiyatları Amerika’birlikte ve Avrupa’birlikte 10 ikmal arttı. Beş Altı tıpkı rakam değil bu. Zira tıpkısı taraftan üretimi yedirmek istiyorlar, tıpkı taraftan dahi bizden da alarak, dikkat ederseniz bizim güzeşte yılki ihracatımızın toplamı 170 milyar dolar civarında, şu anda 250 milyar dolar civarında olacağını ve az buçuk henüz aşacağını bu yıl itibariyle tutum ediyoruz. Asıl itibariyle bizden üstelik mülk çekiyorlar” dedi.

‘AVRUPA, AMERİKA KENDİ AJANLARINI TÜRKİYE’YE SOKUYOR’

Vekil Aristokrat, “Suriyelilerle biz 500 yıl tıpkısı budun namına beraber olduk” diye, şöyle bitmeme etti:

“Herif kapına gelmiş, karşı tarafta kadınlara taarruz ediyorlar, hamile kadınların karnındaki çocukları öldürüyorlar, yaşlıları öldürüyorlar. Tığ hangi yapmalıydık? Zaman Ukrayna, Avrupa’ya gitti, 5 milyonun üstünde. Avrupa ‘Almıyorum’ mu dedi? Kimesne niçin sesini çıkarmadı? Ne ant dönecek bunlar öz memleketlerine muhtemelen mi? Hiç mahsus değil. Amma Avrupa ve Amerika özlük ajanlarını Türkiye’ye sokuyor, ‘Bu Suriyeliler buradan gitsin’ diyor. Adamlar filhakika ara vermek istemiyorlar kim gitsinler. Ben İdlib’birlikte 75 yaşındaki benzeri teyzeyi gördüm, dedi ki; ‘Evlat, ben memleketime kesilmek istiyorum.’ Ben, ‘Memleketindesin’ dedim. Kişi toprağına çalmak istiyor. Buradakilere soruyoruz gider misin diye, ‘Tamam gideriz’ diyor. Ama orada ölüme mi gitsin? Tıpkısı bölümü rejimin, aynı bölümü DEAŞ’ın, tıpkısı bölümü PKK/PYD’nin elinde. Öteki tarafa da Amerika gelmiş, 12 kıta asıl kurmuş. Yunanistan üstelik töz kuruyor. Tıpkı tezgah hazırlama içerisinde. Bunları görmüyoruz. Bu insanlar nereye gidecekler? Bizim Fırat Kalkanı bölgesi, Zeytin Dalı Harekatı bölgesi, Barış Pınarı bölgesine gittiler. Parçalanmamış 525 bin dirilik oraya gönüllü yerine ansız döndüler. Biz orada, onların elan abat tıpkı şekilde olabilmesi üzere, buraya gelmemelerini temin edebilmek için orada güvenliği, sağlığı, adaleti, altyapıyı oluşturduk. Zat meclisleri kuruldu. Onlar paralarını topluyorlar, harcıyorlar, tıpkı iktisat oluşturdular. Eskisinden henüz bol durumdalar. O bölgeye gidiyorlar ama Kuzey Halep bölgesinde varlar. Güney ve Orta Halep bölgesinde yoklar. Çünkü oraya gidince onları per çirkin ediyorlar. Ne zaman gidecekler? Almaşık bulabilirsek. İşte o alternatiflere bakıyoruz. Cerablus’ta, El-Bab’dahi, Resulayn’dahi, Telabyad’da tahminî 1 milyon kişinin yaşayabileceği arsıulusal arkalama kuruluşlarından aynı proje amacıyla hep beraber çalışıyoruz. Tıpkısı noktasına kadar geldik.”

Vekil Soylu, Suriyelilerin yanlışlık işleme konusuna değinerek, “Suriyeliler bizim kardeşlerimizdir. Bittabi öz ülkelerinde döneceklerdir. Amma Türkiye’de hangi büyüklüğünde cürüm işliyorlar? İlk dediler ki, ‘Bunlar 3-4 sene sonraları o büyüklüğünde çokça yanlışlık işlerler kim.’ Bunların koskocaman bir bölümü Mütedeyyin, doğrusu bizim coğrafyamızın insanı. Evet, bizim kültürlerimizde ihtimal farklılıklar söz konusu ama haram, helal sende ne kadar varsa onda birlikte o kadar var. Belirgi itibariyle cürüm işlemesi, bizde 2.2- 2.3, onlarda ise 1.1- 1.2; nısıf yarıya. O de aynı kısmı kişi aralarında. Onun amacıyla bilcümle bunların bütünü şişirme haber” diye konuştu.Share: