Vekil Karaismailoğlu, DOĞRU Fırka Eskişehir İl Başkanlığında partililerle buluştu Açıklaması

Iblağ ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “İnşallah bugün Ukrayna’daki görüşmeler sonucunda üstelik sunma gücük zamanda burada tıpkısı barışın sağlanması, onu üstelik Türkiye’nin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde sağlanması bildirme nazik dileğimiz. İnşallah bildirme güdük zamanda bu çekişme bitecek.” dedi.

DÜRÜST Parti İl Başkanlığını ziyaret fail Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada, 100 yıla sığacak işleri 20 yıla sığdırıp bitirmiş bir YANLIŞSIZ Parti hükümetleri dönemi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna’daki temaslarına değinen Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Bakın ‘bu acun lideri’ eylemek, ‘reis’ gitmek böyle bir madde arkadaşlar. Dünya barışını temin etmek amacıyla savaşın bilcümle aktörleriyle birebir mülaki bir tane şef Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Doğrusu Allah ona esenlik, uzun mevcudiyet versin. Türkiye’ye yetmiyor, bilcümle dünyayı yönetiyor. O yüzden filhakika biz Cumhurbaşkanı’mızla gelgel duyuyoruz. O, Türkiye amacıyla filhakika büyük aynı vesile ve bu 20 yılda ülkemiz için yapılanlar onun liderliğinde, onun ekibinin ortaya çıkardığı işlemler bilcümle dünya eliyle yakından izlem edilmekte ve bugün dünyada eğer tıpkısı yerde hazar olacaksa dünyada tıpkısı yerde tıpkısı kriz varsa Sayın Cumhurbaşkanı’mız ve Türkiye’nin görüşleri birinci derecede dikkate alınıyor ve bu görüşler Sayın Cumhurbaşkanı’mızın iletişim gücü ve onun görüşmeleriyle bu mesail çözülmeye çalışıyor. İnşallah bugün Ukrayna’daki görüşmeler sonucunda üstelik arz kısa zamanda burada ayrımsız barışın sağlanması, onu üstelik Türkiye’nin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde sağlanması arz büyük dileğimiz. İnşallah arz bodur zamanda bu çekişme bitecek.”

“Trafik kazaları yüzde 80 azaldı”

Bakan Karaismailoğlu, serencam 20 yıldır Bakanlığının 183 milyar dolarlık yatırım yaptığını aktararak, gerçekleştirilen projelerle yılda 7 milyar saat tasarruf sağlandığını vurguladı.

Kısalan yollarla 1 bilyon litre akaryakıttan artırım sağladığını vurgulayan Karaismailoğlu, “28 bin 600 kilometreye çıkmış olan mukassem yollar sebebiyle müktesep olan emniyetli, konforlu yollar sayesinde trafik kazaları cemi yüzdelik 80 azaldı. Temas sene tüm 9 bin 500 can kurtarıyoruz, bu sakıncasız, konforlu yollar yardımıyla. Çıktı, kafa koltukta gidilen yollar keyfe dönüştü. Dizge ferah ferah yola çıkıyor. İstediği yere kısa zamanda gidiyor.” diyerek konuştu.

Karaismailoğlu, muhalefetlerin iktidarlar kadar demokrasilerde majör olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

“Vatana, millete hizmet uğrunda aykırılık iktidarları heveslendirme mesabe. Bu yönde eleştirir. Vatana, millete bakım konusunda henüz büyük isteklendirme edici evet ama maatteessüf ülkemizde hiçbir çözüm üretmeyen tek düşün üretmeyen tıpkı uymazlık ve yalanlarıyla dedikodularıyla maatteessüf yapılan hizmetleri birlikte karalamaya çalışan bir uymazlık var. Bu da bizim kaderimiz. Buna üstelik katlanacağız ama hiçbir ahit çalışmamızdan, vatanımıza, milletimize çalışmamızdan ödün vermeden hizmetlerimize devam edeceğiz.”

Çıpa yollarına serencam yıllarda önem verdiklerini vurgulayan Icra Vekili Karaismailoğlu, demir yolu sektörünün haddinden fazla eke ve faziletkâr uygulayım bilimi gerektiren tıpkı hisse senedi olduğunu kaydetti.

Yerli ve milli teknolojiyle demir hat yatırımlarının bitmeme edeceğini tamlayan Karaismailoğlu, şunları aktardı:

“Biliyorsunuz ülkemiz aceleci trenle daha yıpranmamış tanıştı. Eskişehir da bunun eksiksiz ortasında ve yeryüzü gani şekilde, genişlik çokça şekilde Eskişehir’i kullanıyor çıpa yolumuz. İnşallah buradaki bu birinci sınıf, emniyetli, demir yolu keyfine nasıl Eskişehir’i yaşatmışsak, 2053 planlarımızda de bu konforu, bu güvenliği Türkiye’nin 52 şehrine bile 2053 yılına kadar yaşatacağız. Şu anda birlik 4 bin 500 kilometrelik demir yolu hattında şu zaman yapım çalışmaları bitmeme ediyor. Önümüzdeki 2 yılın böylece Gaziantep’ten trene binen bir vatandaşımıza kesintisiz namına çıpa vasıtasıyla Konya, Ankara, Eskişehir’den İstanbul’a antrparantez oradan Edirne Kapıkule’den Avrupa’ya büyüklüğünde gezi etme imkanı sağlayacağız. Bu yolda de cesim çalışmalarımız var, çalışmalarımız bitmeme ediyor. demir hat, karbon emisyonunun sıfırlanması, karbon nötr anlaşmalarımız doğrultusunda yeryüzü koskocaman yatırımlarımızdan ayrımsız tanesi. Alelhusus müstehase yakıtlı türevlerinden alarga etmek için dahi demir hat yatırımlarımıza ehemmiyet veriyoruz. Lojistik maliyetlerin azaltılması üzere üstelik çipo yolları çok eke. Limanların OSB’lerin çıpa yollarına bağlanması bunlar önceliklerimiz arasında olan arz eke işlerimizden benzeri tanesi.”

“Uzayda özlük uydusuyla kaşkariko edilen 10 ülkeden biri olacağız”

Nazır Karaismailoğlu, Türkiye’nin 2 uydusunun uzaya fırlatıldığını anımsatarak, yeni soy sop tanıtma uydusunu uzaya fırlatan ender ülkelerden biri olduğunun altını çizdi.

TÜRKSAT 6A uydusunun Ankara’bile istihsal süreçlerinin bitmeme ettiğini anlatan Karaismailoğlu, “2023 yılı TÜRKSAT 6A üzere uzaya fırlattığımızda uzayda kendi uydusuyla dubara edilen 10 ülkeden benzeri tanesi olacağız. Biz diyoruz evet ‘Uzayda izi olmayanın dünyada gücü olmaz.’ Tığ bile bu doğrultuda çalışmalarımızı arttırarak devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Icra Vekili Karaismailoğlu, yatırımları sonucunda bu kadar genişleyen, büyüyen çipo yollarında demir yolu araçları ve ekipmanlarının da yüce olduğunu belirterek, domestik, milli demir hat ekipmanları ve araçları üretilmeye başlandığını vurguladı.

Türkiye Raylı Herkes Araçları Sanayii AŞ’nin (TÜRASAŞ) Eskişehir’deki fabrikasının kıymetli olduğuna değinen Karaismailoğlu, şöyle dedi:

“Hele hızlı trenler, metrolar, tramvaylar konusunda bile oylumlu icraat var. Alelhusus Eskişehir’deki TÜLOMSAŞ fabrikamızda lokomotifler, vagonlar… Üste zaman haddinden fazla özel tıpkı aracın demir hat trafiğine katılması törenini yaptık. Dünyadaki ender araçlardan ayrımsız tanesi demir hat coşkunluk söndürme uzlaştırıcı. Ağız Ağıza Eskişehir’da yerli ve milli kendisine üretildi ve demir yolu filosuna katıldı. E-5000 Milli Elektrikli Anahat Lokomotifi’nin de Eskişehir’dahi istihsal çalışmaları bitmeme ediyor. Gelişen, büyüyen demir yolunun ihtiyacı olan demir hat araçları ve bunların ekipmanlarını domestik ve milli ağırlıklı namına tezyit hedefimiz var. O misyon doğrultusunda üstelik bunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 2035 yılına kadar yılına kadar yaptığımız planlamalarda demir hat araçlarında cemi 40 bilyon avroluk bire bir alım satım var Türkiye üzere. Bunun ihracat kısmını üstelik katarsanız bu çokça elan büyüyecektir. Eskişehir’deki üretimlik da bizim amacıyla olmazsa olmazdır. Bu fabrikamız imdi birlikte büyüyerek Türkiye’nin çipo yolları sektörüne vasıta üreten ve araçların ekipmanlarında tekrar bakım onarımları eden, hem istihsal hem ihracatını özne, teknolojisini geliştiren Ar-Ge merkezleriyle gelişigüzel burası doğrusu Eskişehir TÜRASAŞ Fabrikası bizim amacıyla haddinden fazla eşsiz.”

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Eskişehir’de yapımı bitmeme fail kara yollarının şantiyelerine uğradığını hatırlatarak, “Seyitgazi-Kırka yolu, Eskişehir’in beklediği yeryüzü koskocaman işlerden aynı tanesi. Onun bile öneminin farkındayız ihvan. Hiç endişeniz olmasın. Bu yıl içerisinde ihalesini yapıp inşaatına başlayacağız inşallah. Oradaki kazaları birlikte ortadan kaldıracağız. Bundan tek endişeniz olmasın.” dedi.

Projeleri planlarken akilane mal yöntemleri fasletmek gerektiğini anlatan Karaismailoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Makul finans yöntemleri seçtiğinizde bu kadar gücük zamanda bu büyüklüğünde şişman projeleri bitirip hayata kazandırıyorsunuz. Yani aynı tarafta Çanakkale Köprüsü üzere dünyanın sunma faziletli kıymetli ve genişlik erdemli uygulayım bilimi gerektiren benzeri projesini 4 sene üzere bodur bire bir sürede bitirirken, Anadolu’da dahi bölgesi üzere sunma bulunmaz işleri bile tıpkı anda jandarma olduk. Ayrımsız tarafta Çanakkale Köprüsü, tıpkı tarafta Rize Artvin Havalimanı, bir tarafta Kömürhan Köprüsü… Bunları bir anda bitirebiliyoruz amma bunlar bütçesel namına akıllıca finans yöntemleri seçtiğinizde bunları bire bir zamanda ve en gelişmemiş zamanda bitirebiliyorsunuz. Bakın Bolu Dağı Tüneli efsanesi vardı yıllarca. Birlik 17 sene bitirilememiş benzeri proje.

Bakın bu anlattığım Çanakkale Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi projelerin yanı sıra serencam derece cılız olan tıpkı projeyi 17 yılda bitiremeyen benzeri Türkiye vardı. Münasebet bitirilemedi? Çünkü akıllıca finans yöntemleri seçilmemiş, akilane ve yerli müteahhitlerin olmadığı ayrımsız çağ, ecnebi mühendislik çözümleriyle uğraşılan bire bir periyot, paralarımızı yatırmışız ama ortada hisse senedi de namevcut ama bugüne geldiğimizde bakın bu kadar eşsiz balaban projeleri 3-4 yıl kabil tıpkısı zamanda tüketici aynı büyüklük. Bolu Dağı Tüneli’nin sadece10 yıl gecikmesinin Türkiye ekonomisine zararı cemi 400 milyon dolardır. Çanakkale Köprüsü’nün vakit kaybetmeden 1,5 yıl erken bitirmesinin Türkiye ekonomisine katkısı bilcümle 600 milyon ekü. Arife günü Osmangazi Köprüsü’nden kül 80 bin kurgu geçti. Ulaşımın önündeki bilcümle sıkıntıları ortadan kaldırdığımız amacıyla 26 milyon aracın Türkiye genelinde ferah ferah hareket ettiğini görüyoruz.”

“Milletimizin gönlüne kısaltmak için seçme yolu deneyeceğiz”

Nazır Karaismailoğlu, 2023 seçimlerinin önemine değinerek, şunları bildirdi:

“Bu 20 yıldır yaptıklarımızın, bu ülkemizin kazandığı faydaları durumunda akıllıca olarak temizlemek, onlara cemaat geçmek ve bunların daha iyisini yarmak amacıyla umum birliğiyle 2023 seçimlerinde canlı tıpkı şekilde Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde atlatmamız bizim yeryüzü mehabetli görevimiz. O yüzden bıkmadan, usanmadan milletimizin gönlüne yok etmek üzere seçkin yolu deneyeceğiz. Bunları bilcümle anlatacağız. Karşımızdaki beceriksizlerin de hangi kadar meraklı olduğunu, başarısız olduklarını üstelik vatandaşımıza, milletimize anlatacağız. Hemen Eskişehir’da değil, bunların beceriksizliklerini İstanbul’da, İzmir’dahi üstelik görüyoruz. Maatteessüf bunların işle, vatandaşın derdiyle dertleri namevcut. Aynı 6’lı masada olduğu kabil… 6’lı masa, altındakilerle alay malay 7’li masa diyebilirsiniz. Ülkenin geleceği ve ülkenin önüne çıkabilecek sorunlarla ilişkin biricik çözümleri aha ağzından duydunuz mu? Bilcümle dertleri öz gelecekleri, kendi ikballeri, onu konuşuyorlar.”

SELIM Tümen İl Başkanı Zihni Deli Dolu birlikte Bakan Karaismailoğlu’nu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Programda YANLIŞSIZ Fırka Eskişehir Mebus Nabi Orion ve MHP İl Başkanı İsmail Candemir ile partililer amade bulundu.Share: