Veli Ağbaba: “Farklı İnanç ve Düşünceden birlikte Olsa Bilcümle Değerleri Yaşatıyoruz”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Ege Ağbaba, CHP Malatya İl Kadın Kolları’nın düzenlediği alaca aş lokması etkinliğinde; “Bu coğrafyada hararetli değerler önemlidir. Biz bilcümle gelişigüzel o değerleri yaşatmaya çalışıyoruz. Değişik inanç ve düşünceden üstelik olsa hep değerleri yaşatıyoruz” dedi.

CHP Malatya Kadın Kolları alaca aş lokması etkinliği düzenlendi. Tümen binasında planlı aşure lokması etkinliğine; CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, muhtar derneklerinin başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ile çokça sayıda partili katıldı.

Aşure lokmasının duasının yapılmasının arkası sıra konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Aşuremizi paylaşan bilcümle dostlarımızı saygıyla selamlıyorum. Karı kollarımıza de bizi hakeza bir etkinlikte bir araya getirdiği üzere çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BU COĞRAFYADA HARARETLI DEĞERLER ÖNEMLİDİR”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Iye Ağbaba ise Malatya’nın bir nice değerinin olduğunu ifade ederek, “Malatya ayrımlı inançtan, politik görüşten, düşünceden cümle bu günlerde bir araya geliyor. Buna katkı sunan herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

Ağbaba, Malatya’nın ve Anadolu’nun değerlerinin yaşatıldığını kaydederek, şunları söyledi:

“O değerler; kimseyi dilinden, dininden, kimseyi ayıplamamak, bütün insanları bir tutmaktır. Bu topraklarda yetişen değerler, 700-800 sene ilk insanları tıpkısı kılmış, dünyada elan karı-ayvaz eşitliği tek gündemde yokken 1300’lü yıllarda Hacı Bektaş-ı Veli, ‘Bizim nazarımızda, avrat koca farkı namevcut. Noksanlık bile kusur de senin görüşlerinde’ demiş. 1948’üstelik İnsan Hakları Cihanşümul Beyannamesi gündeme gelmeden ‘İyiler iyidir’ demiş. O nedenle bu coğrafyada güçlü değerler önemlidir. Biz hep alay malay o değerleri yaşatmaya çalışıyoruz. Ayrımlı akide ve düşünceden da olsa hep değerleri yaşatıyoruz.”

CHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Nezahat Okumuş bile alaca aş lokmasına katkıda kâin herkese teşekkür etti. Konuşmaların peşi sıra alaca aş lokması ikramında bulunuldu.Share: