“Vezneci hesaplarınızı yıldırı örgütleri ele geçirdi” diye dolandırdılar

“Banka hesaplarınızı yıldırı örgütleri ele geçirdi” diye niteleyerek dolandırdılar

Kendini polis güçleri olarak tanıtan dolandırıcılar yakalandı

BURSA – Bursa’da yaşları 73 ile 81 olan iki kişiyi arayıp kendini polis güçleri ve savcı adına tanıtıcı dolandırıcılar yapılan koku kesen takiple yakalandı.

Bursa’da durma fail Z.K. ve A.M.’yi arayan dolandırıcılar, kendilerini polis güçleri savcı namına tanıtarak banka hesaplarındaki parayı ve evdeki ziynet eşyalarını istedi.

Edinilen bilgiye bakarak, “vezneci hesaplarının yıldırı örgütleri vasıtasıyla ele geçirilerek para transferleri yapıldığını, antrparantez evdeki bezgi eşyalarından inç izi alınacağını” belirten dolandırıcılar, 2 Kasım’dahi 122 bin 600 lirayı verdikleri hesaba havale ettirirken, 225 bin liralık değerindeki bezen eşyaları da poşete koydurup elden aldı.

İkinci görüngü ise 9 Kasım’dahi yaşandı. Bankadan çektirdikleri 120 bin lirayı ve ikamette bulunan 5 sayı altın bileziği ikametinin önüne gelerek elden düzlük dolandırıcılar, etraflı süren izleme sonrası yakayı ele verdi. Müştekilerin ihbarıyla harekete sabık Bursa Ayyarlık Çağ Amirliği ekipleri, zanlılardan K.S. isimli şahsı 29 Kasım’birlikte gözaltına aldı. İfadesinin arkası sıra adliyeye irsal edilen K.S. tutuklandı.

Nitelikli Dolandırıcılık olayları ile ait kendisine elde edilen bilgiler ışığında genişletilen ameliyat çerçevesinde aracısız alma olayını gerçekleştiren Y.B. ve hesaplarını encümen karşılığı dolandırıcılık olaylarında kullandıran H.H.C. ve C.D.30 Kasım’dahi gözaltına alındı. Şüphelilerin Türkiye geneli çokça sayıda ayyarlık olayında hesaplarını kullandırdığı ve maden karşılığında ağına düşürdükleri gençlere küşade hatlar üzerinden hesaplar açtırdıkları ve özge illerce arandığı tayin edildi

Sorgulaması tamamlanan şüphelilerden Y.B ve C.D. serbest düzenlilik önlemi altında adliyeye irsal edildi.

Share: