Voleybol 2. Grup: Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top: 3 Adıyaman Gençlerbirliği: 0

Türkiye Kadınlar Uçan Top 2. Lig’dahi Alpedo Kahramanmaraş Voleybol, Adıyaman Gençlerbirliği’ni 3-0 yenik etti ve ligde 5’te 5 yaptı.

Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig’inde 6’cı hafta maçlarının heyecanı yaşandı. Kadro 15’te savaşım fail Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı, Kahramanmaraş-Dalan Spor Kompleksi’nde Adıyaman Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldi.

Maça aceleci başlayan eş sahibi bando evvel setin önceki maharet molasına 8-4’lük üstünlükle girdi. Ilımlı oyunlarla rakibine üstünlük sağlayıcı Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı, ikinci teknik molaya ise 16-5’lik üstünlükle geçerken, ilk seti 25-7’lik skorla kazandı.

İkinci sete dahi çabuk başlayan Alpedo Kervan Voleybol Takımı, bu setin önceki maharet molasına 8-4, ikinci maharet molasına 16-8 üstünlükle girerken bu seti ise 25-9 kazandı.

Üçüncü setin geçmiş ustalık molasına 8-1, ikinci teknik molasına ise 16-8’lik üstünlükle giren Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı, son seti 25-8 maçı ise 3-0 kazanarak 5’te 5 yapmayı başardı.

Bu sonuçlarla birlikte Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı puanını 15’e yükseltti, önderlik koltuğunu rakiplerine bırakmadı. Adıyaman Gençlerbirliği ise aldığı bu mağlubiyetle akim puanla 8’ncı tam haftayı kapattı.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı kaptanı Zehra Coşkunsu, “Yolumuza meşgul dizgin bitmeme ediyoruz. Bugün topluluk kendisine gani tıpkısı oyun ortaya koyduk ve maçı 3-0 kazanmasını tanıdık. Bu güzelce oyunumuzdan âlem mutluyuz. Hedefimiz play-off’lara kalabilmek” dedi.

Ligin 6’ncı haftasında Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı deplasmanda Merinos Koyunu Bilgisizlik ile yüz yüze gelirken, Adıyaman Gençlerbirliği ise evinde Sivas İl Özel İdare’yi ağırlayacak. – KAHRAMANMARAŞ

Share: