WhatsApp grup sohbetlerine eskimemiş çeşni: Fark edilmeden çıkılabilecek

Şu anda, bir kullanıcı WhatsApp kol sohbetinden çıkarken grupta kalan ayrıksı kişilere gruptan ayrıldığına dair bilgelik gidiyor. Fakat yakında, uygulamaya gelecek kullanılmamış tadımlık sayesinde bu bilgi çabucak takım yöneticilerine gidecek.

Özelliğin, şifreli mesajlaşma platformunun gizliliği bırakmak için aldığı benzeri dizi film önlemin bir parçası olduğu belirtiliyor. Iştirak marifetiyle duyurulan ayrıksı tıpkı vasıta bile kullanıcıların çevrimiçi olduklarını gizlemelerini sağlayacak.

WhatsApp antrparantez, kişilerin geçmiş açıldıktan sonra yeniden erişilemeyen mesajların görüntülük görüntüsünün alınmasını de kırıcı özelliği sınav ediyor.

MAHREMİYETİ ÖNCELİKLENDİRDİ

WhatsApp işaret müdürü Ami Vora yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“WhatsApp’ta, insanların yazdıkları mesajlar üstünde daha fazla taharri ve mahremiyete erbap olmalarını sağlayıcı özellikler oluşturmaya odaklanıyoruz. Yıllar süresince, konuşmalarını güvende tutmaya yardımcı olmak amacıyla birbirine sınırlanmış dulda katmanları ekledik ve yıpranmamış özellikler, mesajları adsız destekleme taahhüdümüzü namına getirmeye bitmeme etmemizin tıpkısı yolu.”

Özelliğin, bu ay yekpare WhatsApp kullanıcılarına sunulması planlanıyor.

Share: