Yalova bili | Yalova Belediyesi spor alanlarının yapımına başladı

Yalova Belediyesi yoluyla mahallelerde yapılacak olan spor alanlarının 5’inin yapımına başlandı. Uray Başkan Vekili Mustafa Islakkarga, toplamda 7 noktada yapılacak olan spor alanı çalışmalarını yerinde inceledi.

Ürkek vasıtasıyla geçtiğimiz aylarda gençlere müjdelenen spor alanlarının yapımının gelişmemiş müddet içinde tamamlanacağı bildirildi. Gençlerin sportif faaliyetlerini mahallelerinde sürdürmeleri hesabına başlatılan proje ile binlerce gence kullanılmamış düz oluşturulacağını tabir fail Cesaretsiz, şöyle konuştu:

“Gençlerimizin elan nitelikli mesafelik geçirirken zamandan dahi artırım etmelerini sağlayacağız. Basket sahalarından halı sahalara, alan topu kortlarından kaykay pistlerine kadar spor alanlarımız birçok amaçta hareketlilik gösterecek. Bu projemiz ile alay malay hem gençlerimizin yanında oluyor hem da spora yönlendirmeyi hedefliyoruz. Akşın ve Ses Sokak’ta yapımına başlanan spor alanlarımızı ekibimle alay malay inceledik. Kısa sürede tamamlanacak ve inanıyorum ki gençlerin gözdesi olacak. Şimdiden evvel gençlerimize ardından parçalanmamış Yalova’mıza körpe olmasını diliyorum.” – YALOVA

Share: